Unstereotype Alliance Türkiye 2 yaşında

Unstereotype Alliance Türkiye kuruluşunun ikinci yıldönümünü kutladı.

17.12.2021 - 15:50 | MediaCat

Unstereotype Alliance Türkiye 2 yaşında

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) koordinasyonuyla Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği liderliğinde yürütülen Küresel Unstereotype Alliance platformunun Türkiye Bölümü, kuruluşunun ikinci yıldönümünü Sakıp Sabancı Müzesi’nde kutladı.

Reklamlardaki toplumsal cinsiyete dayalı olumsuz kalıp yargıları dönüştürmeyi amaçlayan ve sektör tarafından yönetilen platformun 13 Aralık tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen ikinci yaş kutlamasına platforma üye markalar, akademisyenler ve sektör temsilcileri katıldı. Platformun yeni üyeleri Bayer, GSK, MullenLowe ve Odeabank için sembolik bir karşılama seremonisi düzenlendi.

Platform üyesi markalar ve reklamcılar platformun bir parçası olmanın organizasyonlarına kattıkları değeri etkinlikte düzenlenen kelime bulutu oyunuyla ifade etti. Empati, cesaret, iyilik ve kapsayıcılık en çok üye tarafından ifade edilen anahtar kelimeler oldu.

Unstereotype Alliance Türkiye 2 yaşında

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Unstereotype Alliance Sekreterya Başkanı Sara Denby yolladığı video mesajıyla, “Çeşitli ve kapsayıcı temsil, sistemik değişim, iş yerinde eşitliğin teşvik edilmesi ve B2B/B2C aktivasyonları aracılığıyla toplumsal ve sektörel farkındalığın artırılması konusunda hayata geçirdiği çalışmalardan ötürü Türkiye bölümümüzü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova ise şunları söyledi: “Geçtiğimiz iki yıl boyunca, Covid-19’un etkilerine karşı koymanın yanı sıra çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı geliştirmeye yönelik kayda değer çabalarımız oldu. Tüm belirsizlikler arasında, Türkiye bölümü 2021’de de yeni üyelerle büyümeyi başardı. Şimdi, kalıplardan arındırılmış reklamların istisna değil norm haline gelmesini sağlamak için eyleme geçme zamanı.”

Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler, en büyük hedeflerinin reklamda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve zararlı kalıp yargılarla mücadele etmek olduğunu ve bu konuda diğer ülkelere örnek olmanın kendilerini gururlandırdığını ifade ederken, Reklamverenler Derneği Başkan Yardımcısı, Eczacıbaşı Medya & Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Dijital Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü, IAB Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Akalın da şu sözleriyle paydaşların bir araya gelmesinin önemini vurguladı: “Reklamlardaki toplumsal cinsiyete dayalı kalıp yargıların dönüşümünü sağlarken tüm sektör paydaşlarının bir araya gelmesi, farkındalığın artması, markaların birbirinden beslenmesi, iyi örnekleri çoğaltması için çalışmaya devam edeceğiz.”

Son olarak Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Unstereotype Alliance Türkiye Koordinatörü Naz Akyol da yaptığı konuşmada, Türkiye’den çıkan iyi çalışmaların küresel düzeyde 10 farklı ülkeden 217 markaya ilham olması için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.