MediaCat

adidas metaverse’teki yerini aldı

adidas, çıkardığı NFT koleksiyonuyla metaverse’e giriş yaptı.

adidas metaverse’teki yerini aldı

adidas, NFT lideri Bored Ape Yacht Club, NFT koleksiyoncusu Gmoney ve kripto varlıklarına odaklanan fikri mülkiyet grubu Pixel Vault ile dört yönlü bir ortaklığın parçası olarak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

adidas’ın hamlesi Nike’ın, NFT pazarlarının en çok satan projelerinden bazılarına sahip NFT şirketlerinden biri olan RTFKT’yi açıklanmayan bir fiyata satın almasının hemen ardından geldi. Nike ayrıca kısa süre önce oyun platformu Roblox’ta kendi markalı dünyası Nikeland’i de tanıtmıştı.

adidas Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erika Wykes-Sneyd, “Yeni bir özgünlük çağını tanımlayan fikirleri kutlama tutkumuzun bir parçası olarak, yaratıcılığın ön saflarına, yani metaverse’e adımımızı atıyoruz” dedi ve ekledi: “Metaverse, adidas’ın doğasına uygun bir yer: olasılıkların gerçekten sınırsız olduğu ve herkesin ifade edebileceği en orijinal fikirleri için ödüllendirilebileceği vahşi bir dünya.”

adidas NFT’leri, blockchain tabanlı bir oyun dünyası olan The Sandbox için sanal giyilebilir cihazlara erişim sağlayacak. Ayrıca kapüşonlu üst, eşofman ve Gmoney’nin ünlü turuncu beresi gibi eşleşeceği fiziksel ürünler de olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.