MediaCat

Oyak Renault’da iki üst düzey atama

Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanı ve Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü olarak görev alacak isimler belli oldu.

Oyak Renault’da iki üst düzey atama

Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Doğu atandı. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürlüğüne Kaan Özkan getirilirken, Nisan 2018’den bu yana koltuğun sahibi olan Antoine Aoun’un emekliye ayrılacağı duyuruldu. Özkan, görevi Aoun’dan 1 Ocak itibarıyla devralacak.

Oyak Renault'ta iki üst düzey atama
Hakan Doğu

1966 yılında Bursa’da doğan Hakan Doğu, 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalurji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına 1987 yılında atılan Doğu, 1998’de Valeo Transmission Türkiye’ye katıldı. Doğu, dört senesi Fransa’da olmak üzere 15 sene çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 2013 yılında Renault Group bünyesine motor aksamları satınalma başkan yardımcısı olarak katıldı ve 2015 yılında Renault Group Satış Sonrası Direktörü oldu. 2017’den itibaren Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance ortak girişiminde global kıdemli satış sonrası başkan yardımcılığını yürüten Doğu, aynı dönemde Renault Group Yönetim Komitesi’nde görev yaptı. Hakan Doğu, 1 Aralık 2020’de yeni grup organizasyonunda Renault Group tüm markalarının satış sonrası ticari ve kalite hizmetlerini yöneten iş biriminin kıdemli başkan yardımcılığına ve kurumsal yönetim komitesi üyeliği görevlerine atandı. Renault Grubu bünyesinde 2013 yılından itibaren farklı görevler üstlenerek önemli başarılara imza atan ve grubun Türkiye’ye yönelik “Yeni Atılım” planının koordinasyonunu yönetmek üzere yüzde 100 Renault Grubu iştiraki olarak yapılanan Renault Group Otomotiv A.Ş.’de CEO’luk görevine getirilen Hakan Doğu, son olarak Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. Doğu, yeni görevinde Renault Group CEO’su Luca De Meo’ya bağlı olacak.

Oyak Renault'ta iki üst düzey atama
Kaan Özkan

Yeni yıl itibarıyla Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Genel Müdürü olarak görev almaya başlayacak olan Kaan Özkan ise 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Özkan, iş hayatına 1992 yılında Oyak Renault Otomobil Fabrikaları Lojistik Bölümü’nde mühendis olarak başladı. 2007 yılına kadar aynı bölüm içinde proje planlama, üretim planlama, lojistik müdürlüğü gibi farklı görevler üstlenen Özkan, 2007-2013 yılları arasında bin 500 kişiden sorumlu olduğu lojistik bölümü ve kaporta bölümü yöneticiliği görevlerini yerine getirdi. 2013 yılında Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü olarak atanan Özkan, dört yıl başarıyla sürdürdüğü görevinin ardından 2017’den bu yana Renault Group Slovenya Revoz fabrikasının genel müdürlüğünü üstlenmekteydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.