Twitter’ın reklam gelirleri düşüşte

Twitter ikinci çeyrekte beklentileri karşılayamamış gibi duruyor.

27.07.2017 - 14:53 | Sencer Uçar

Twitter'ın reklam gelirleri düşüşte

Twitter, 2017’nin ikinci çeyreğinde Wall Street’in beklentilerinin üzerine çıkarak gelirini artırmayı başardı. Fakat Twitter’ın daha önce 328 milyon olarak açıkladığı aylık aktif kullanıcı sayısında bir artış meydana gelmedi. Aynı zamanda, reklam gelirleri konusunda da Twitter’dan iç açıcı haberler gelmedi. Zira geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte 535 milyon dolar olarak açıklanan reklam gelirleri, bu yılın ikinci çeyreğinde 489 milyon dolarda kaldı.

Kullanıcı sayısındaki artış beklentisinin gerçekleşmemesi üzerine  Twitter hisselerinde yüzde 9’luk bir düşüş yaşandı. Yatırımcılar, Twitter’dan kendine yeni kullanıcılar çekebileceğine dair işaretler bekliyor. Twitter ise hissedarlara yapılan açıklamada, ikinci çeyrekte aktif kullanıcı sayısını artırmak için bir dizi adımlar atıldığını, fakat dönemsel ve diğer koşullardan ötürü aylık aktif kullanıcı sayısında değişme yaşanmadığını belirtti.

Kaynak: Business Insider, cnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.