MediaCat

Turşu Ajans’tan Avrupa hamlesi

Turşu Ajans sosyal medyadaki uzmanlığını Amsterdam ve Londra ofisleriyle Avrupa’ya taşıma kararı aldı.

Turşu Ajans’tan Avrupa hamlesi

Türkiye’de sosyal medya iletişimi alanında kurduğu yenilikçi ajans modeliyle ve sosyal medya odağında yaptığı yatırımlarla büyüyen Turşu Ajans; oluşturduğu bu ajans modelini, yatırımları ve elde edilen deneyimi Avrupa’ya da taşıma kararı aldı.

Turşu Ajans’ın oluşturduğu bu yeni sistemin başarısında, sadece sosyal medya odağında oluşturulan in-house prodüksiyon, strateji ve tüketici araştırmaları, in-house influencer ekibi gibi parçalar kilit rol üstleniyor. Ajansın kendi içerik stüdyosuna yaptığı yatırımlarla birlikte “sosyal medya içerik üretiminde kalite ve hız” başlığı altında optimizasyon devam etti. Tüm bu departmanlar, markaya dedike olarak çalışan sosyal medya ekibiyle birlikte her gün daha başarılı projelere imza atmaya devam ediyor.

Turşu Ajans, bu benzersiz ajans modelinin yarattığı performans artışını büyük bir adım atarak devam ettirmek istedi. Bu istek sonucunda, 2020 itibarıyla Amsterdam ofisi ve Londra temsilciliği açıldı. Ayrıca, ajans tarafından başka önemli bir karar daha alındı.

Ajans, ismiyle sektörde ve marka yöneticileri arasında en dikkat çeken ve ilginç tepkilere sebep olan ajanslardan biri olarak biliniyordu. Şimdi, bu isimden tam olarak kopmadan, global arenada kolayca akılda kalan yeni bir isimle yola devam ediyor: Pickle Social.

Pickle Social, “Global social media marketing agency” tanımıyla birlikte sosyal medya merkezli ajans modelinin yarattığı değere odaklanıyor. Pickle Social ekibi İstanbul ofisinde oluşturulan iş modelinin şimdi Amsterdam ve Londra’da da uygulanması için iş başında.

Pickle Social, bu amaçla İstanbul ofisinden Amsterdam ofisine yeni bir transfer de gerçekleştirdi. Ajansın sosyal medya stratejisti Emre Karyeniç, ajansın strateji departmanının merkez olarak Amsterdam’da yer alması kararıyla birlikte görevine Hollanda’da devam edecek. Ayrıca kurulacak lokal ekibe kültür aktarımı, ajans modelinin doğru uygulanması ve bu ofisler arasındaki know-how aktarımı gibi kritik noktalarda da görev alacak.

Amsterdam’da lokal strateji, sosyal medya, kreatif, tasarım ve prodüksiyon ekiplerinin oluşma süreci son aşamasındayken, Londra’da da iş geliştirme temsilciliği kurularak Avrupa hamlesi ivme kazandı. Pickle Social ekibi, sektör lideri markalarla çalışma deneyimini genişletmek, oluşturduğu modeli global düzeyde sürdürmek ve yenilikçi bakış açısını daha da geliştirmek için tüm çalışmalarına aynı hızla devam ediyor!

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.