MediaCat

Türkiye’nin fark yaratan 15 kadını

MediaCat, Mayıs sayısında Türkiye’nin fark yaratan 15 kadın liderine yer verdi.

Türkiye’nin fark yaratan 15 kadını

Dünyanın bir numaralı pazarlama iletişimi yayını Advertising Age‘in marka, pazarlama, reklam ve medya başta olmak üzere iş dünyasındaki en yaratıcı kadınları onurlandırmak ve başarılarına bir kez daha dikkat çekmek üzere 1997’den bu yana düzenlediği Women to Watch, MediaCat tarafından Türkiye’de de başlatılıyor. Advertising Age ile işbirliği içinde düzenlenecek ‘Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar’ seremonisinin ilki, hepsiburada.com’um desteğiyle 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Törende MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Advertising Age Yayın Yönetmeni Abbey Klaassen’le birlikte ev sahipliği yapacak.

MediaCat, Mayıs sayısının kapak dosyasında bu yılki Women to Watch listesine dâhil edilen, Türkiye’nin fark yaratan 15 kadın liderinin başarı öykülerine yer verdi. Derginin Mayıs sayısında kapak dosyası dışında başka birçok başlık yer alıyor. İşte bunlardan bazıları…

Türkiye’nin en popüler 100 sitesi

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması 2012 yılı ortalama sonuçlarına göre, Türkiye’de ‘gerçek kullanıcılar’ tarafından en çok ziyaret edilen site Google olurken, ikinci sırada Facebook ve üçüncü sırada YouTube yer alıyor. Tam liste MediaCat’in Web 100 sayfalarında.

Hayalet işler: Ödül almak için her şey mubah mı?

Ödül mevsimi yaklaştı. Yalnızca reklam ödüllerinde yarışmak üzere hazırlanan hayalet reklamların yeninden gündeme gelmesi an meselesi. Reklam yaratıcılarına sorduk: Ödül almak için her şey mubah mı?

İyi ve kötü örneklerle gündem bağlantılı reklamlar

Markalar ve reklamcılar, gündemden kopuk, uzayda yaşayan varlıklar değil. Genel kamuoyunu meşgul eden spordan siyasete her konu onların da gündeminde. Genel gündemden reklam fırsatları yaratanlar da yok değil. Bazı markalar böyle yaparak gündemin gücünü arkasına alıp büyük bir fark yaratıyor, bazıları ise yüzüne gözüne bulaştırıyor.

80 dakikada devr-i alem

Türk dizi sektörünün 60 ülkeye ihraç edilen 100 yerli diziden elde ettiği kazanç, 100 milyon dolara ulaşmış durumda. Türkiye, son dönem ihracat rakamlarına göre bu alanda dünyada ABD’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

NİSAN AYI SÖYLEŞİLERİ

Hülya Avşar: ‘Güven için kilometre yapmış olmak şart’

Türkiye’nin Rol Modelleri araştırmasında ilk üçte yer alan ve son dönem Celebrity Güven Endeksi’nde ilk sıraya yerleşerek kariyerinin olgunluk döneminde de zirvede olmayı başaran Hülya Avşar, MediaCat’in Mayıs sayısında reklam dünyası ve kariyeri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Murat Menteş: ‘Reklamlardan bize ulaşan şey bir tür lanet

Murat Menteş‘in son kitabı Ruhi Mücerret, sert bir reklam eleştirisi üzerine kurulu. Reklamların insanın kendi gerçekliğinden kopuşuna hizmet ettiğini düşünen Menteş, Ruhi Mücerret‘teki reklam fikirlerinin ve mecra kullanımlarının, reklamcıların ve sermayedarların zihnini karıştıracağından emin.

Altan Ertürk: ‘Medyadaki boşluğu dolduracağız’

Ekran yüzleri ve farklı içeriğiyle uzun zamandır gündemde olan +1 TV, önümüzdeki günlerde yayın hayatına başlıyor. +1 TV’yi ‘haberleriyle öne çıkan eğlence kanalı’ olarak tanımlayan yönetim kurulu başkanı Altan Ertürk kanalın içeriği ve yayın politikasını MediaCat’e anlattı.

Nebil Özgentürk: ‘Belgesel korku haline getirildi’

Türkiye tarihine iz bırakan insanlara saygı duruşu niteliğindeki belgeselleriyle bilinen Nebil Özgentürk, CNN Türk‘te yayınlanan yeni belgeseli Sanatımızın Hatıra Defteri ile bu kez sanat tarihinin insan hikâyelerini ekrana getiriyor. Özgentürk yeni programının detaylarını ve Türkiye’de belgesele bakışı MediCat Mayıs sayısında anlattı.

Devamı ve çok daha fazlası MediaCat ve Advertising Age’in Mayıs sayılarında…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.