MediaCat

Show TV resmen Ciner Grubu’nun oldu

Rekabet Kurulu Ciner Grubu’nun Show TV’yi devralmasına onay verdi.

Show TV resmen Ciner Grubu’nun oldu

Rekabet Kurulu Ciner Görsel Televizyon Prodüksiyon AŞ tarafından, Aks Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik AŞ ve Show bağlantılı varlıklara ait hisselerin tamamının devralınması işlemine izin verdi.

Hürriyet‘te yer alan habere göre, 1 Haziran’da Çukurova Grubu ile Ciner Grubu Show TV hisselerinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) gözetiminde, Ciner Grubu’na 402 milyon dolara satışı konusunda ön protokol imzalamıştı. İmzaların ardından Show TV Genel Müdürlüğü’ne Semih Kaya getirilmişti.

Ciner Grubu’nun, Show TV’nin devrini tamamlamak için 12 Haziran’da Rekabet Kurulu’na yaptığı başvurunun bugün olumlu sonuçlanması ile de Show TV resmen Ciner Grubu’na geçmiş oldu. Ciner Yayın Holding bünyesinde Habertürk Gazetesi, Habertürk TV, C Yapım Filmcilik, Bloomberg HT gibi medya kuruluşları bulunuyor. Ciner Holding enerji, madencilik, tekstil, finans, ulaşım ve savunma sanayi sektörlerinde de faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.