Türk Telekom ve HAVELSAN güçlerini birleştiriyor

Türk Telekom ile savunma ve bilişim teknolojileri konusunda global çözümler sunan “Türkiye’nin Bilişim ve Sistem Evi..

29.08.2007 - 10:27 | MediaCat

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom ile savunma ve bilişim teknolojileri konusunda global çözümler sunan “Türkiye’nin Bilişim ve Sistem Evi” HAVELSAN, ortak projeler ve iş imkânları geliştirmek üzere stratejik işbirliği yapmaya karar verdi.

Türk Telekom, müşteri odaklı entegre iletişim çözümleri sağlayarak her zaman ve her yerde müşterilerine hızlı, kaliteli, ekonomik hizmetler sunma misyonuyla hareket etmektedir. Türk Telekom, altyapı açısından dünyanın 13.Avrupa’nın 5. büyük sabit telefon operatörü olmanın yanı sıra, Avea’nın %81 hissesini de satın alarak Türkiye’de sabit telefon, mobil telefon, veri ve internet hizmetlerinin tümünü sunan tek operatör olma özelliğine kavuşmuştur. Türk Telekom geleceğini, ses taşımacılığının yanı sıra, geniş bant internet ve geniş bant aracılığıyla sunulacak katma değerli hizmetler ve içerik üzerine inşa etmekte olan ileri bir bilişim ve iletişim şirketidir.

HAVELSAN, yönetim bilgi sistemleri, anayurt güvenliği, simülasyon ve eğitim sistemleri, komuta kontrol sistemleri, görev kritik savunma sistemleri tasarlamakta ve üretmektedir. HAVELSAN’ın vizyonu, yenilikçiliğe, özgün teknolojiye, küresel ve bölgesel işbirliğine dayalı rekabet gücü ile, yazılım yoğun sistem alanlarında Avrupa’nın en büyük bilgi teknolojileri şirketlerinden biri olmaktır. Bu vizyon doğrultusunda, yurtiçi ve yurtdışında işletme ve sistem yeteneklerini artırmak için, özgün teknolojiye dayalı, yenilikçi ve bütünsel sistem çözümleri geliştirmektedir.

Türkiye’de kendi sektörlerinin lideri olan ve yurtdışı pazarlarda da büyüyen bu iki şirket, ortak bir sinerji yaratmak, proje geliştirme olanaklarını iyileştirmek ve ortak projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için stratejik işbirliğini başlatmak üzere Mutabakat Anlaşması imzaladı.

Türk Telekom ve HAVELSAN, söz konusu işbirliğiyle çeşitli projelerde güçlerini birleştirerek ve kamu ve özel sektörde ihtiyaç duyulan yüksek teknolojili ve bütünleşik çözümler sağlayarak ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyorlar.

Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Türk Telekom, özellikle de Türk Telekom’un Innova ve Argela’yı satın almasının ardından, Havelsan ile ortak projeler konusundaki işbirliğinden büyük heyecan duymaktadır. Bu İşbirliği ile, tüm sektörlerde büyük Bilişim ve İletişim Teknolojileri projelerini yönetecek kapasiteye sahip olacağız” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Faruk Yarman, ”HAVELSAN, Türk Telekom ile Mutabakat Anlaşması imzalanmasından büyük memnuniyet duymakta ve ortak projeler için ivedilikle işbirliği yapılmasını dört gözle beklemektedir” dedi.

Türk Telekom ve HAVELSAN, imzalanan anlaşma kapsamında hem kamu hem de özel sektörde müşteri ilişkileri yönetimi, veri merkezi, faturalama ve kaynak yönetimi, emniyet ve güvenlik, yap-işlet-devret metotları ya da anahtar teslimi gibi çeşitli projelerde ortak hareket etmeye karar verdiklerini açıkladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.