İstanbul 2010 konkurunun perde arkası

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Üyesi Nuri Çolakoğlu, Klan ajansında karar kılınan konkur sürecinin ayrıntılarını MediaCat’le paylaştı.

29.08.2007 - 10:03 | MediaCat

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Üyesi Nuri Çolakoğlu, Klan ajansında karar kılınan konkur sürecinin ayrıntılarını MediaCat’le paylaştı.


İstanbul 2010 konkuru sonuçlandı ve Klan ajansı kazandı. Nasıl karar verildi?

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu önümüzdeki üç yıl süre ile İstanbul 2010’un iletişimini yönetecek şirketi belirlemek üzere Nazar Büyüm’ün başkanlığında Arhan Kayar, Ayşe Sözeri Cemal, Cumhur Güven Taşbaşı, Burcu Topbaş, Cenap Nuhrat, Haluk Mesci, Necla Zarakol’dan oluşan bir İletişim Komitesi kurdu. İletişim Komitesinin toplantılarına zaman zaman İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Başkanı olarak ben ve başkan yardımcısı Gürhan Ertür de katıldı.

Bu çalışmaları İletişim Komitesi Başkanı Nazar Büyüm şöyle özetiyor: “‘İstanbul iletişimcisini arıyor’ başlığıyla sağlıklı bir seçim yapabilmek için özenle yürüttüğümüz bu süreçte 15’i aşkın toplantı yaptık. Toplantılar görev tanımı, seçme sürecinin planlanması, seçim ölçütlerinin belirlenmesi, brief hazırlanması, dosya değerlendirmeleri, briefing, strateji dosyalarının değerlendirilmesi, sözlü sunumlar, sunum değerlendirmeleri, nihai sunum için hazırlık, son sunumlar ve seçim
aşamalarını kapsadı.

Sayılarla belirtecek olursak, ilk başvuru olarak 32 dosya alındı, 21 ajans briefing’e çağrıldı, 14 ajans iletişim stratejisi dosyası sundu, 8 ajans sözlü sunuma çağrıldı, 7’sinin sözlü sunumu dinlendi, 3 ajans bir kez daha brief edildi ve ikinci kez sözlü sunuma geldi, son aşamada ise Klan İstanbul 2010 iletişimcisi seçildi.”

Kazanan Klan, İstanbul 2010 Yürütme Kurulunun 27 Ağustos’taki toplantısında bir sunum daha yaptıktan sonra Yürütme Kurulu Klan’la çalışılmasını onayladı. Bu arada İletişim Komitesine de Mart 2007 başından beri yaşadığımız bu süreçte gösterdiği profesyonel tutum, ciddiyet ve yaptığı çalışmalar için, İstanbul adına teşekkür etti.

İletişim Komitesi bundan sonra Yürütme Kuruluna iletişim konularında danışman olarak göreve devam edecek, iletişim stratejilerinin değerlendirilmesinde ve uygulamaların gözden geçirilmesinde yardımcı olacak.


Konkurun bir de halkla ilişkiler ayağı var. O ne zaman sonuçlanacak?

Bundan sonra Yürütme Kurulu, İletişim Komitesinin ve Klan’ın da görüşlerini alarak bu çalışmanın büyük önem taşıyan halkla ilişkiler ayağını götürecek kuruluşu önümüzdeki günlerde belirleyecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.