MediaCat

Toblerone Matterhorn ile vedalaşıyor

Matterhorn zirvesi Toblerone ambalajlarında yer alamayacak.

Toblerone Matterhorn ile vedalaşıyor

Üretiminin bir kısmını İsviçre dışına çıkarma kararı alan Toblerone, İsviçre yasaları gereğince ambalajında ikonik Matterhorn zirvesine yer veremeyecek.

2017 yılında yürürlüğe giren İsviçrelilik yasası, bir ürünün İsviçreli olarak pazarlanabilmesi için hammaddesinin yüzde 80’inin İsviçre’den temin edilmesini ve üretimin çoğunun da ülkede gerçekleşmesini şart koşuyor. Süt ve süt bazlı ürünler için hammadde yüzdesinin, kakao gibi yerelde üretilemeyenler hariç yüzde 100 olması gerekiyor.

Mondelēz International, geçtiğimiz yıl Toblerone üretiminin bir kısmını 2023 sonuna kadar Slovakya’ya taşıyacağını duyurmuş ve çikolatanın ambalajlarında İsviçreli ifadesiyle vedalaşma hazırlığına başlamıştı. Yeni dönemde Matterhorn zirvesinin yerine çikolatanın üçgen görünümüyle uyumlu Alplerden genel bir zirvenin yer alacağı Toblerone ambalajlarında İsviçreli yerine “İsviçre’de kurulmuştur” yazısı boy gösterecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.