Toblerone’dan İsviçreli ifadesine veda

İsviçre hariç Slovakya'da da üretilecek olan Toblerone, İsviçre yasaları gereğince ambalajlarında güncelleme yapacak.

04.07.2022 - 11:42 | Sencer Uçar

Toblerone’dan İsviçreli ifadesine veda

İlk üretildiği 1908 yılından bu yana İsviçre’nin başkenti Bern’de üretilen çikolata markası Toblerone, ambalajlarında yer alan “İsviçreli” ifadesine vedaya hazırlanıyor.

Mondelēz International’ın talep artışı nedeniyle Toblerone üretimini Slovakya’ya genişletme kararı alması, ambalajlardan söz konusu ifadenin çıkarılmasını zorunlu kılacak. Zira İsviçre yasalarına göre, çikolatalar ülke dışında üretildiğinde bu ifadenin yer almasına izin verilmiyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2023 itibarıyla Toblerone ambalajlarında çikolatanın kökeninin İsviçre olduğunu vurgulayan bir ifade yer alacak.

Alpleri temsilen üçgen şeklinde görünümüne sahip Toblerone’un üretimine 1908 yılında Tobler ailesi tarafından Bern’de başlanmış, Tobler şirketi Suchard ile birleşmesi sonrası 1990 yılında Kraft Foods tarafından satın alınmış ve 2012 yılında da Mondelēz’in bir parçası olmuştu.

Kaynak: dw.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.