MediaCat

Tehlike ânında basınız

Tinder yüz yüze randevuları sırasında kendilerini tehlike altında hisseden üyeleri için uygulamaya panik butonu özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Tehlike ânında basınız

Norveç Tüketici Birliği tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan rapora göre, diğer pek çok arkadaşlık uygulamasıyla birlikte, kullanıcılarına ait kişisel verileri sattığı iddia edilen Tinder, üyelerinin uygulamadayken olduğu “gerçek hayatta” da güvende olmalarını sağlamak adına bir dizi inisiyatifte bulunacaklarını duyurdu. Bu inisiyatiflerden biriyse, uygulama aracılığıyla tanışıp yüz yüze görüşmek isteyen tarafları randevu sırasında yaşanacak olası tehlikelerden korumak için tasarlanmış bir panik butonu.

Tinder tarafından yapılan açıklamaya göre, yüz yüze randevuları sırasında kendilerini tehlikede hisseden kullanıcılardan, panik butonuna basıp alarmı çalıştırdıktan sonra uygulamaya bir kod girmeleri istenecek. Bu kodu girememeleri halinde kendilerine uygulama tarafından bir mesaj yollanacak. Atılan bu mesaja veya bu mesajı takiben yapılan aramaya cevap verememeleri durumundaysa güvenlik platformu Noonlight randevu mekânına acil durum hizmetlerini yollayacak.

Ayrıca, panik butonunu kullananların Tinder profillerinde bu hizmetten faydalandıklarını belirten bir rozet olacak.

“Güvenli ve olumlu bir randevu deneyimi bizim işimiz için hayati önem taşıyor” diyen Match Group CEO’su Mandy Ginsberg, Noonlight ile işbirliğine dair düşüncelerini şu sözlerle paylaşıyor:

“Hedef kitlesine ihtiyaç halinde anlık olarak acil durum hizmeti ulaştırabilen Noonlight, üyelerimizi onları güvende tutacak araçlarla güçlendirebileceğimiz ileri teknoloji arayışımıza cevap veriyor. Bu, başka hiçbir randevulaşma ürününün sahip olmadığı bir özellik. Match Group’un markalarımız nezdinde uyguladığı diğer güvenlik standartlarına bu tür bir teknolojiyi de dahil etmek randevulaşma alanındaki inovasyon çalışmaları kapsamında atılması gerekli bir adım.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.