Zorbalığa karşı empati

Ad Council, gençler arasındaki zorbalığa yeni bir pencereden bakıyor.

24.01.2020 - 17:35 | Simge Şenses

Z Kuşağı gençlerinin sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği gibi konularda önceki kuşaklara kıyasla daha bilinçli olduğunu ortaya koyan birçok araştırma mevcut. Yaşadıkları gezegen için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bu gençler, aynı sorumluluk duygusunu sosyal ilişkilerine taşıma konusundaysa aynı başarıyı gösteremiyor. UNICEF’e göre, dünyadaki gençlerin yarısı okulda ve okul çevresinde akranları tarafından zorbalığa uğruyor. Henüz bedensel ve ruhsal gelişimini tamamlamamış olan bu gençlere uygulanan zorbalık, onların gününü, koca bir yılını hatta tüm hayatını karanlığa sürükleyebiliyor.

San Francisco merkezli reklam ajansı TBD imzası taşıyan ve “Because of You” kampanyasının bir parçası olan reklam filmi, zorbalığa maruz kalan gençler üzerinde arkadaş desteğinin yaratabileceği olumlu etkilere vurgu yapıyor.

Reklam filminde kariyer danışmanlığı oturumuna katılacağına inanan üç öğrenci, zorbalığa uğrayan sınıf arkadaşlarının 10 yıl sonraki halleriyle karşı karşıya geliyor. Gelecekten bir mesaj taşıyan bu gençler, kendilerini ötekileştiren ve dalga geçenlerin aksine, destekleyici ve savunucu tavırlar sergileyen arkadaşlarına gelecekteki kendilerinin ağzından bazı mesajlar aktarıyor: “Senin sayende, özgüvenli bir şekilde ayakta kalabildim” diyor biri. Bir diğeri ise, “Senin sayende artık daha iyi biriyim” diyor.

Zorbalık karşıtı kampanyaların çoğu zorbalığın salt olumsuz etkilerini gözler önüne sererken, Ad Council, gençleri hareketlerinin uzun süreli etkilerini yeniden gözden geçirmeye, daha empati odaklı ve kucaklayıcı bir topluluk oluşturmak için düşünmeye davet ediyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Ad Council
  • Reklam Ajansı: TBD
Kaynak: Musebycl.io, Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.