MediaCat

Starbucks, Oprah Winfrey’in ismini çaya verdi

Marka, Oprah’ın ismini taşıyacak çayın duyurusunu yıllık toplantısında yaptı.

Starbucks, Oprah Winfrey’in ismini çaya verdi

Starbucks‘ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Howard Schultz, markanın Oprah Winfrey ile birlikte katıldığı yıllık toplantısında, ünlü talk şov yıldızının ismini taşıyan yeni bir ürün serisinin tanıtımını yaptı. Schultz, ‘Teavana Oprah Chai tea’ ismi verilen yeni çay serisi için Oprah Winfrey ile anlaşan markanın çay pazarını da kahve için izlediği yaklaşıma benzer bir stratejiyle değiştirmeyi hedeflediği söylüyor.

USA Today‘in haberinde küresel çay pazarının 90 milyar dolar hacme sahip olduğuna dikkat çekiliyor. Haberde geçtiğimiz yıl ‘Teavana Fine Teas + Tea Bar’ isimli ilk çay mekânını Manhattan’da açan markanın daha sonra Seattle, Chicago ve Los Angeles’ta benzer mekânlar açtığı ifade ediliyor. USA Today, Starbucks’ın çay mekânlarının sayısını kısa sürede tüm dünyada binin üzerinde çıkarmayı hedeflediğini söylüyor.

Sıkı bir çaysever olduğu söylenen Oprah‘ın ismini taşıyan çayların anneler gününden önce ABD ve Kanada’daki Starbucks’larda tüketiciye sunulmaya başlanacağı da haberde paylaşılan detaylar arasında yer alıyor.

Kaynak: USA Today

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.