MediaCat

5N1K Twitter’ın en çok konuşulan programı oldu

19 Mart’ta Twitter’da en çok konuşulan programlar.

5N1K Twitter’ın en çok konuşulan programı oldu

Yaklaşan yerel seçimler ile birlikte Sosyal TV reytinglerindeki dalgalanmalar devam ediyor. 5N1K Çarşamba gecesini tahtı Survivor’dan alarak birincilikle noktaladı. Ay Yapımın yeni dizisi Kara Para Aşk Twitter gündeminde hızla paylaşılarak ikincilik koltuğunu kaptı ve final sezonun sonuna yaklaşan How I Met Your Mother listemizde günün ilginç çıkışı ile beşinci sırada yer aldı.

Fethullah Gülen röportajının arkasından Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’yı konuk eden Cüneyt Özdemir, 5N1K ile günü birinci sırada kapattı.

Twitter ortamında şiddetli tartışmalara yol açan programda kullanıcılar arasında cemaat-hükümet atışmaları yaşanırken, sosyal TV izleyicisi bir yandan Cüneyt Özdemir’e Twitter üzerinden sorularını iletip, sesini duyurmaya çalıştı. Program boyunca izleyiciler tarafından en çok kullanılan etiketler #milletegilmezerdoganzulmüne, #dünoldugumuzyerdeyiz, #biseysöyleyebilirmiyim, #akpliseçmenolsam, #bakaramakaraegemen, #akpmeclistehirsizligigizliyor ve #cemaateyikkurtul olurken,Twitter hesaplarından @dumanlie, @sosyalpencere, @zamancomtr ve @cuneytozdemir en çok mention alan hesaplar oldular. 5N1K, Çarşamba akşamı 14,656 kullanıcıdan toplamda 17,661 Tweet alrak yayılımda 6,942,719 kere Twitter kullanıcılarının akışında yerini aldı.

ATV’nin çiçeği burnunda dizisi Kara Para Aşk ikinci bölümü ile Çarşamba günün sosyal TV reytinglerini ikinci sırada kapattı. Sosyal TV izleyicisinin geçen haftadan beri heyecanla beklediği bölüm “Bugün günlerden Kara Para Aşk” ilanının hakkını vererek, Twitter’da dolu dolu bir gece yaşadı. Dizinin akıcılığı ve heyecan dolu temposu izleyicilerden övgüler alırken, heyecanlanan izleyicilerin ‘Dizi süper olmuş!’ nidaları paylaşılmaya devam etti. ‘Adamlar çatı sahnesini öyle bir oynadı ki evleri yalıdan daha kıymetli benim gözümde.’ yorumları yapan kullanıcılar Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün arasındaki uyma dikkat çekerek “Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün yılın çifti olacaklar uyumları süper” yorumları da hızla yayıldı. Sosyal TV izleyicisi gece boyunca #elifileömer, #enginakyürek ve #tubabüyüküstün etiketlerini parmaklarından düşürmediler.

Survivor hafta ortasında gerileyerek, Çarşamba gününü Twitter’da en çok konuşulan üçüncü program olarak bitirdi. Survivor takipçileri arasında Tolga Karel’in ünlüler adasını tek edişi konuşulmaya devam ederken bir yandan da Sahra ve Turabi arasındaki olası aşk kıvılcımlarına dikkat çekti. Berkconi adlı kullanıcının Tweet’i “Survivor’da konuşmaları altyazı geçiyorlar, arka fonda çalan müzikleri de altyazı geçseler ya, sonra bulana kadar canımız çıkıyor.” izleyicilerin sözlerine tercüman olarak Top Tweet oldu. Survivor günü 2,532 kullanıcıdan 2,814 Tweet alarak kapattı.

Medcezir bu hafta çok beklenen bölümü ile heyecanlı hayranlarının parmaklarında ilk beşimizdeki yerini korumaya devam etti ve günü dördüncü sırada kapattı. Yeni bölümün2. Fragmanının TvYo ‘da yayınlanması ile klavyelerinin başına oturan fanlar, Fragmanla ilgili yorumlarını paylaşırken bir yandan da 26. bölümde Kenan’ın özgürlüğüne kavuştuğu sahneyi tekrar izledi ve izletti.

Günün ilgin çıkışı tematik kanal dizilerinden olan How I Met Your Mother’dan geldi. Son sezonunun heyecanı ve üzüntüsünü bir arada yaşayan izleyiciler sayesinde bir süredir ilk 10’da sıkça gördüğümüz dizi, bu çarşambayı beşinci sırada kapattı. Dizilerinden “Hayatında öyle bir an gelecek ki, hayal ettiğin hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceğini fark edeceksin.” ve “+Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? -Fiziksel olarak yok, ruhsal olarak çökmüş durumdayım.” gibi alıntıları paylaştılar. “Abi şaka maka iki hafta sonra HIMYM bitiyor…. Çok moralim bozuldu şuan…” diyerek birbirlerine dizinin sonunu hatırlatan Sosyal TV izleyicileri #himymfarewell etiketine “Gördüğüm en üzücü tag. Güzel şeyler niye hep bitiyor? Hiçbir dizi yerini tutamayacak,goodbye HIMYM…” gibi yorumlar yaptı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 19 Mart 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.