Sorrell’den WPP’ye MediaMonks çalımı

Sorrell'in şirketi S4 Capital, WPP'nin de talip olduğu Hollandalı dijital ajansı satın aldı.

10.07.2018 - 14:04 | Sencer Uçar

Sorrell'den WPP'ye MediaMonks çalımı

Görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle hakkında bu yılın Nisan ayında soruşturma açılmasının ardından 30 yıldan fazla süredir başında bulunduğu WPP’den aynı ay içerisinde ayrılarak sektöre S4 Capital adlı yeni bir şirket kurarak dönüş yapan Sir Martin Sorrell, WPP’nin pek hoşuna gitmeyecek bir adım attı. Zira Sorrell’in kurduğu S4 Capital, talipleri arasında WPP’nin de yer aldığı iddia edilen Hollandalı dijital ajans MediaMonks’u satın aldı.

Her ne kadar satınalma bedeli açıklanmasa da Business Insider’a göre anlaşma 300 milyon euro karşılığında gerçekleşti. S4 Capital’ın ilk ciddi hamlesiyle birlikte Sorrell de WPP’den gelecek yılın Mart ayında alacağı 20 milyon pound değerindeki payı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış oldu. Zira geçtiğimiz günlerde WPP cehpesinden konuya ilişkin ciddi bir uyarı gelmiş ve anlaşmanın gerçekleşmesi halinde Sorrell’e ödeme yapılamayabileceği bildirilmişti.

S4 Capital’ın satın aldığı Hollanda merkezli dijital ajans MediaMonks’un 11 global ofisinde 750 çalışanı bulunuyor. Yıllık cirosunun 110 milyon euro civarında olduğu tahmin edilen ve bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden 18 ödülle dönen ajansın işbirliği yaptığı markalar arasında adidas, Amazon, GE, Google, Johnson & Johnson ve Netflix yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.