WPP CEO’su Martin Sorrell’e soruşturma

WPP, “varlıkların kötüye kullanımı ve uygunsuz davranışlardan” ötürü Sorrell’e soruşturma açtı.

04.04.2018 - 15:28 | Gönül Hadımlı

WPP CEO’su Martin Sorrell’e soruşturma

WPP yönetimi, CEO Martin Sorrell hakkında “görevini kötüye kullanma” iddialarıyla soruşturma başlatıldığını doğruladı. Şirket, “WPP Yönetim Kurulu, şirketin CEO’su Martin Sorrell’e karşı görevini suiistimal etme iddiasıyla ilgili soruşturma yürütmek üzere bağımsız bir avukat tayin etti. Araştırma devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, kaynaklar aynı zamanda holdingin şirket varlıklarının kötüye kullanımına dair bulgular aradığını ve bağımsız bir soruşturma yürütmek için isimsiz bir hukuk bürosuyla anlaşmaya varıldığını belirtti.

WPP’ye 30 yılı aşkın süredir önderlik eden Sorrell, 2017’de 14 milyon dolar, bir önceki yıl ise 58 milyon dolar prim almıştı. Hisse senedi değerleri 1999 yılından bu yana düşen şirketin 2017’deki hayal kırıklığı yaratan finansal performansının ardından, Sorrell’ın primine kesinti uygulanmıştı.

WPP geçtiğimiz iki sene boyunca başka bir dava nedeniyle zor zamanlar geçirmişti. Şirket, Mart 2016’da istifasını veren eski JWT CEO’su Gustavo Martinez’e JWT küresel iletişim sorumlusu Erin Johnson tarafından açılan ayrımcılık davasıyla bir dizi ihtilafla karşı karşıya kalmıştı. Ekim 2017’de Martinez, WPP İspanya’da ülke yöneticisi olarak yeni görevine başladığını duyurmuş ve şirket adına konuşmuştu.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.