MediaCat

adidas okyanuslar için devrede

Markadan okyanusların plastik atıklardan arındırılması için yeni bir kampanya.

adidas okyanuslar için devrede

Okyanuslardaki plastik kirliliği hakkında farkındalık yaratmak adına çalışmalar yürüten Parley for the Oceans ile sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında 2015 yılından bu yana işbirliği yapan adidas, yeni bir kampanyaya imza attı.

Okyanuslardan toplanan plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle üretilen FW18 UltraBoost Parley ayakkabılarının tanıtıldığı kampanya kapsamında yayınlanan stop motion tarzı filmde ayakkabıların özgün yapısı işleniyor.

Kampanya tek bir reklam filmi ile sınırlı değil elbet. Marka, okyanuslardaki plastik kirliliğinin önlenmesi adına Run for the Oceans (Okyanuslar İçin Koş) adlı bir de global etkinlik düzenliyor. Söz konusu etkinlik kapsamında koşucuların kat ettiği kilometreler, okyanusların temiz kalması için maddi kaynağa dönüşüyor.

 

Parley for the Oceans ve adidas son olarak İngiliz futbol kulübü Manchester United ile işbirliği yapmış ve kulübün gelecek sezon giyeceği formalar arasına okyanuslardaki plastik atıklardan üretilen bir forma katılmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.