Martin Sorrell WPP’den ayrıldı

Sorrell, 1985'te kurduğu WPP'de "görevi kötüye kullanma" iddiasıyla soruşturma altındaydı.

15.04.2018 - 09:14 | Arzu Nilay Kocasu

WPP CEO’su Martin Sorrell’e soruşturma

30 yıldan uzun bir süre önce kurduğu WPP’nin ilk gününden beri başında bulunan Martin Sorrell, görevinden istifa etti. 73 yaşındaki reklamcının istifası WPP Yönetim Kurulu’nun Nisan ayı başında hakkında açtığı “görevi kötüye kullanma” soruşturmasının ardından geldi. The Wall Street Journal, soruşturma için bağımsız bir avukatlık şirketiyle çalışan WPP’nin, şirket kaynaklarının nasıl kullanıldığını araştırdığını haberleştirmişti.

Sorrell, istifasının ardından yaptığı açıklamada; “İleriye baktığımda, yaşamakta olduğumuz karmaşanın işimiz üzerinde gereksiz bir baskı oluşturduğunu görüyorum. Bu nedenle, benim için en doğrusu sizlerin, müşterilerimizin, büyük-küçük tüm paydaşlarımızın ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak adına geri çekilmek. Kurucu olarak şunu söyleyebilirim ki, WPP sadece bir ölüm-kalım meselesi değil, bunun da ötesinde önem taşıyacak. Hepinizin talihi açık olsun… Artık ‘Geleceğe Dönüş’ zamanı” ifadelerini kullandı.

Guardian’ın haberinde Sorrell hakkındaki soruşturmanın ilk sonuçlarının önümüzdeki hafta sonuna doğru alınmasının beklendiği belirtiliyor. Haberde, WPP Yönetim Kurulu Başkanı Roberto Quarta’nın Sorrell’in ayrılışıyla oluşan boşluğu doldurmak üzere geçici CEO olarak görev alacağı ve network’ün olağan operasyonlarını Wunderman’dan Mark Read ve Andrew Scott’ın birlikte yürüteceklerine yer veriliyor.

Kaynak: The Guardian

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.