Siemens Opera Yarışması katılımcılarını bekliyor

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi 30 Nisan.

26.03.2018 - 13:58 | MediaCat

Siemens Opera Yarışması katılımcılarını bekliyor

Siemens Türkiye tarafından Türkiye’deki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak amacıyla bu yıl 20’ncisi düzenlenen Siemens Opera Yarışması için başvuru süreci başladı.

Son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlenen yarışmaya profesyonel veya öğrenci fark etmeksizin, kendine güvenen her opera sanatçısı katılabiliyor. Başvuruları Siemens.com.tr/opera adresi üzerinden gerçekleştirilebilen yarışmanın elemeleri ise 7- 9 Mayıs tarihleri arasında Pera Palace Hotel’de yapılacak.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen yarışmayı birinci olarak tamamlayacak olan opera sanatçısı, Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da dört aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde altı ay burs ve Goethe-Institut İstanbul’da iki ay Almanca bursu, üçüncüsü ise 2 bin euro ile ödüllendirilecek.

Ülkemizdeki tek ulusal opera yarışması konumundaki Siemens Opera Yarışması’nın Prof. Yekta Kara başkanlığındaki jürisinde Siemens Sanat Programı Direktörü ve Karlsruhe Operası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Setaphan Frucht, Karlsruhe Operası Genel Müdürü Peter Spühler, Hamburg Devlet Operası Sanat Yönetmeni Tillmann Wiegand ve Siemens Türkiye CSO’su Esra Kent yer alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.