Manchester City’den kız çocuklarına çağrı

Kulüpten kız çocuklarını futbol oynamaya teşvik eden bir kampanya.

26.03.2018 - 11:58 | Sencer Uçar

Dünya futbolunun en başarılı kulüpleri arasında yer alan Manchester City F.C., toplumun her kesiminden kız çocuklarını futbol oynamaya teşvik etmek amacıyla #SameGoals adlı yeni bir sosyal medya kampanyasına imza atıyor.

Futbolun her an her yerde oynanabilen bir oyun olmasından yola çıkılan kampanyada, gollerini ya da kurtarışlarını Twitter ya da Instagram üzerinden #SameGoals etiketi ile birlikte kulübün resmî hesaplarını mention’layarak paylaşanlara futbol topu hediye ediliyor. Kulübün hediye etmeyi planladığı futbol topu adedi ise 2 binden fazla. Dağıtılacak futbol topları aracılığıyla, kız çocuklarının futbollarını geliştirmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Manchester City F.C’nin başlattığı #SameGoals girişimine benzer bir örnek, bu yılın Şubat ayında Vodafone ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından Geleceğin Karakartalı adlı proje ile hayata geçirilmiş, 2005-2010 arasında doğan çocukların futbol yeteneklerini gösterdikleri videolar aracılığı ile kulübün altyapısına yeni yetenekler kazandırılması hedeflenmişti.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.