Sheryl Sandberg Meta’dan ayrıldı

Meta COO'su Sandberg, Zuckerberg'in ardından şirketteki en etkili ikinci isim olarak kabul ediliyordu.

02.06.2022 - 16:58 | Sencer Uçar

Sheryl Sandberg Meta'dan ayrıldı

Meta’da chief operating officer (COO) sorumluluğunu üstlenen Sheryl Sandberg ayrılık kararı aldı. COO koltuğunu bırakan Sandberg, yönetim kurulunda yer almayı sürdürecek. Meta COO’luğunu ise Javier Olivan devralacak.

Şirkete 14 yıl önce katılan Sheryl Sandberg, Mark Zuckerberg’in ardından en etkili ikinci isim olarak görülüyordu. ABD Hazine Bakanlığı’nda görev aldıktan sonra kariyerine Google’da devam eden Sandberg, Facebook’un yanı sıra Google’ın da reklam faaliyetlerinin mimarı olarak kabul ediliyor.

Sandberg, ayrılık kararını duyurduğu Facebook paylaşımında, “2008’de bu işe başladığımda görevde beş yıl kalırım diye bekliyordum ama 14 yıl sonra benim için yeni bir sayfa açma zamanı” satırlarına yer verdi.

Mark Zuckerberg ise Sandberg’in paylaşımının altına, “Bir dönemin sonu. 14 yıl boyunca birlikte çalıştık, reklam faaliyetlerimizin mimarı oldun, harika insanları işe aldın, yönetim kültürümüzü işledin ve bana bir şirketin nasıl yönetileceğini öğrettin. Seninle çalışmayı her gün özleyeceğim ama ömürlük dostum olduğun için minnettarım. Benim, ailem, şirketimiz ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan için yaptıklarından ötürü teşekkürler. Sen bir süperstarsın ” şeklinde yorum yaptı.

Kariyerinde bir sonraki adımın ne olacağı belirsizliğini koruyan Sandberg, ayrılığın ardından Sheryl Sandberg & Dave Goldberg Family Foundation ile hayırseverlik faaliyetlerine odaklanacağını ifade etti.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.