Sarelle köklü İtalyan firması Pernigotti’yi satın aldı

150 yıllık geçmişi olan Pernigotti, İtalya'nın en köklü markalarından birisi.

12.07.2013 - 13:50 | MediaCat

Tadelle köklü İtalyan firması Pernigotti'yi satın aldı

Türkiye’de Tadelle, Sarelle ve L’era Fresca markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel markasıyla da ilaç sektöründe faaliyet göstermekte olan Toksöz Grup, 150 yıllık İtalyan firması Pernigotti‘yi satın aldı. Satın alma ile birlikte İtalya’nın en eski ve prestijli çikolata, şekerleme ve dondurma markalarından birisi olan Pernigotti’nin tüm hisseleri Grup’a geçti.

Hürriyet‘e konuşan Toksöz Grup Sanset Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, Pernigotti’nin ilk yurt dışı satın alımları olduğunu belirterek şunları söyledi; “Grubumuz, çikolata, nugat ve dondurmada dünya çapında tanınan bir marka olan Pernigotti’nin yurtdışındaki gücünü de arkasına alarak daha da güçlenecek ve Avrupa başta olmak üzere, dünyada yeni pazarlarda varlığını gösterecek. Pernigotti yüzde 100 doğal ürünlerle şirketimizin yurtdışında parlayan yıldızı olacak. Pernigotti’yi hem Türk pazarına hem de önemli ülkelere tanıtacağız.”

Habere göre, yılda 80 milyon avro ciroya sahip Pernigotti’de halen 150 işçi çalışıyor.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.