MediaCat

inekle.com bugüne kadar toplam 40 bin öğrenciye ulaştı

Servisin açılışından bugüne toplam 1700 saat ders yapıldı.

inekle.com bugüne kadar toplam 40 bin öğrenciye ulaştı

Projelendirme süreci Şubat 2012’de başlayan inekle.com 21 Ocak’ta öğrencilerle buluştu. Beta açılışını yapan platformda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sayısal derslerdeki sorularını ihtiyaç duydukları an üniversitelilere sorarak ya da konu anlatımı isteyerek 7/24 birebir eğitim desteği alabiliyorlar. Bir sosyal sorumluluk girişimi olan inekle‘nin amacı bir yandan üniversite öğrencilerine ek gelir imkânı sağlamak, bir yandan da birebir ve canlı desteği Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenciler için ulaşılabilir kılmak.

inekle’de öğrencilere destek verenler şu an için Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ ve Yıldız Teknik‘te okuyan üniversitelilerden oluşuyor. Üniversiteliler çevrimiçi oluyorlar ve öğrencilerin sorularını cevaplayarak ya da konu anlatımı yaparak kazanç sağlıyorlar.

inekle.com bugüne kadar toplam 40 bin öğrenciye ulaştı

Sistem tek bir fiyat üzerinden işliyor. inekle.com’a girerek üye olan öğrenci dakika satın alarak sistemden yararlanmaya hemen başlayabiliyor. Örneğin öğrenci 60 dakika için 15 TL ödüyor. Dakika bazında yapılan ücretlendirme yapısı sayesinde, bir seans talebe bağlı olarak 5 dakika da sürebiliyor 1 saat de, daha fazla da. Seans süresi kadar dakika öğrencinin hesabından eksilirken, buna denk gelen TL miktarı da üniversitelinin sistemdeki hesabına aktarılıyor. inekle, üniversitelinin elde ettiği gelir üzerinden hiçbir komisyon almıyor.

Öğrenci, sınava hazırlanırken, ders çalışırken ya da ödev yaparken ihtiyacı olduğu her an inekle’den yararlanabiliyor. Çevrimiçi ‘öğretmenleri’ listeleyerek soru sormak istediği kişiyi kendi seçebiliyor. Ders talebinin kabul edilmesinin ardından öğrenci ve ‘öğretmen’, beyaz tahta, video konferans ve chat modüllerinden oluşan sanal sınıf ortamına aktarılıyorlar. Anlatımlar beyaz tahta üzerinde yazılı olarak ve aynı zamanda sözlü olarak yapılıyor.

inekle.com bugüne kadar toplam 40 bin öğrenciye ulaştı

Seçilen üniversitelilere promosyon olarak verilen inekle markalı grafik tabletler sayesinde beyaz tahtaya yazım öğretmenler için oldukça kolay oluyor. Arşiv modülü sayesinde, öğrenci istediği zaman eski derslere geri dönüp izleyerek tekrar yapabiliyor. İsterlerse veliler de inekle’ye üye olarak çocuklarına dakika gönderebiliyor ve çalışmalarından haberdar olabiliyorlar.

inekle.com’da bugüne kadar ağırlıklı olarak Matematik olmak üzere toplam 1700 saat ders yapıldı. Türkiye’nin tüm illerinden 40 bin öğrenci inekle’den yararlandı. Kullanımın en fazla olduğu iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.