THY satışa hazırlanıyor

Firmanın kamuya ait yüzde 49,12 hissesinin özelleştirilmesi planlanıyor.

12.07.2013 - 14:04 | MediaCat

THY küresel konkur açıyor

Haber Türk‘te yer alan habere göre Türk Havayolları‘nın (THY) kamuya ait yüzde 49,12 hissesinin özelleştirme çalıştırmaları kapsamında, McKinsey Danışmanlık ile hizmet alımı sözleşmesi imzalanacak.

Haberde, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı‘nın (ÖİB) Borsa İstanbul‘a yaptığı açıklamada, THY ve iştiraklerinin idari, mali, hukuki durumlarının, maliyet yapılarının analizi, operasyonel performanslarının belirlenmesi, büyüme stratejilerinin izlenmesi ve gerektiğinde özelleştirme stratejilerinin belirlenmesine yardımcı olmak amacıyla danışmanın seçildiğini belirttiği ifade ediliyor.

Yüzde 49,12 oranındaki kamu payı özelleştirme kapsam ve programında bulunan THY’de, özelleştirme çalışmalarına yönelik daha önce imzalanan danışmanlık hizmet alım sözleşmesi 3 Mart’ta sona ermişti. THY’nin yüzde 49,12 hissesi ÖİB’in elinde bulunurken, yüzde 50,88 hisse ise halka açık olarak işlem görüyor.

Kaynak: Haber Türk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.