MediaCat

Samsung Electronics Türkiye’ye yeni başkan

Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak görev alacak isim belli oldu.

Samsung Electronics Türkiye’ye yeni başkan

Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı görevini yürüten Choi Byung Hee, Samsung Electronics Türkiye Başkanlığına atandı. Byung Hee, görevi, 2016 yılından bu yana Samsung Electronics Türkiye Başkanlığını yürüten DaeHyun Kim’den bugün itibarıyla devraldı.

1996 yılında fiber optik ve kablo mühendisi olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde göreve başlayan Choi Byung Hee, 1999 – 2002 tarihleri arasında ABD, Asya ve Latin Amerika’da kablo ve fiber optik kablo satış ve pazarlama operasyonlarından sorumlu oldu. 2003 yılında Samsung Electronics’in Hindistan’ın Delhi kentinde yapılan özel eğitim programına bölgesel uzman olarak katılan Byung Hee, daha sonra dört yıl boyunca ABD pazarındaki mobil satışların yönetiminden sorumlu olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki merkezinde görev aldı.

2007 yılından itibaren Samsung Electronics Global Operasyon Merkezi’nde iki yıl boyunca tedarik zinciri yönetimi ve satış yönetiminden sorumlu olarak görev yapan Byung Hee, 2009 – 2014 yılları arasında Samsung Electronics ABD Mobil Satışlardan Sorumlu Direktör ve Kıdemli Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2015 yılında Samsung Electronics genel merkezinde satış ve pazarlama ekibi içerisinde görev alan Byung Hee, Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık görevine getirilmeden önce son olarak Aralık 2015 tarihinden bu yana Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığını yapıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.