MediaCat

Saçınız ezberlerin ötesinde

Dove, #EzberlerinÖtesinde demeye Özge Özpirinççi’yle devam ediyor.

Saçınız ezberlerin ötesinde

2019 yılında hayata geçirdiği #EzberlerinÖtesinde kampanyasıyla, alışılagelmişin dışındaki saç stili tercihleri toplum tarafından olumsuz karşılanan kadınların yanında yer aldığını duyuran Dove, kendi tercihlerinin arkasında duran kadınları ekrana taşımaya Özge Özpirinççi’yle devam ediyor. Güzelliğin tanımsızlaştırılması gerektiğini savunan Dove’un Özpirinççi’nin yer aldığı yeni reklamı Ogilvy Istanbul imzası taşıyor.

Kampanyanın en başından beri saçın kadınlar için çok önemli bir aksesuar olduğunu ve ideal güzellik kalıplarına meydan okurken saç konusunda kadınlara yakıştırılan etiketleri de görmezden gelemediklerini vurgulayan Unilever Güzellik ve Kişisel Bakımdan Sorumlu Marka Müdürü Özge Acarbay yeni reklam filmi hakkında “Kampanyamızın reklam filminde de dile getirdiğimiz gibi kadınların yüzde 80’i saçlarıyla ilgili yapılan eleştirilerden etkileniyor. İşte biz de Dove olarak kadınların, hiçbir etiketin etkisinde kalmayarak saçları konusunda yaptıkları tercihlerin arkasında duruyoruz ve kadınlara saçlarını istedikleri gibi boyatmaları ya da boyatmamaları, her yaşta istedikleri saç rengini ya da stilini kullanmaları için cesaret veriyoruz. Son reklam filmimizle 2019 yılında hayata geçirdiğimiz #EzberlerinÖtesinde kampanyamıza çok daha kapsayıcı bir bakış açısıyla devam ediyoruz. Amacımız, saçlarıyla ilgili maruz kaldıkları her türlü etikete karşı kadınların sesi olmak ve bize katılan tüm kadınlarla birlikte bu sesi çoğaltmak” yorumunda bulunurken, Özge Özpirinççi konuyla ilgili şu sözleri söyledi:

“Saçlarım konusunda gerek sektörden gerekse toplumun belli kesimlerinden çok fazla eleştiri aldığım zamanlar oldu. Hayatımın her alanında doğallıktan yana olan biriyim. Saçlar konusunda belli kalıplara uyma zorunluluğu, aslında kadına dayatılan pek çok baskından biri. Ben de özel hayatımda bu baskı karşısında kendim olmayı, doğal kalmayı tercih ettim, saçlarımı da doğal akışına bıraktım. Tam da bu sebeple, Dove’un #EzberlerinÖtesinde kampanyasına destek vererek kendi tercihleri konusunda kadınlara ilham vermek istedim. Her birimiz kendimizi nasıl iyi hissediyorsak öyle güzeliz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.