MediaCat

Samsung Türkiye işitme engelli çocuklar için harekete geçti

Samsung Electronics Türkiye işitme engelli çocukların okul öncesi eğitimlerini desteklemek adına Çocuk Eğitim Derneği işbirliğinde Ses Getirenler Projesi’ni hayata geçirdi.

Samsung Türkiye işitme engelli çocuklar için harekete geçti

Samsung Electronics Türkiye, 0-5 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların okul öncesi eğitimlerini desteklemek adına Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) ile yeni bir projeyi hayata geçirdi. Projenin detayları Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Çocuk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı ve Çocuk Eğitim Derneği Bilim Kurulu Başkanı, Medipol Üniversitesi Odyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu’nun katılımlarıyla bugün düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) işbirliğinde hayata geçirilen Ses Getirenler Projesi ile işitme engelli çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde yaşıtlarıyla paralel bir gelişim göstermeleri hedefleniyor. Sesgetirenler.com adresinde yayınlanacak Aile Destek Videoları, Uzman Videoları ve Aile Danışma Hattı ile ailelerin işitme engelli çocuklarını nasıl eğitecekleri konusunda bilinçlendirilmeleri amaçlanıyor. Destek almak isteyen aileler için başvurular üç boyunca devam edecek.

Aile Destek Videoları ailelerin çocukları ile birlikte evde ders çalışma tekniklerini içeren yönlendirici ve aileleri destekleyici 212 adet eğitim videosunu içeriyor. Uzman Videoları ise uzman doktor, odyolog, konuşma terapisti ve özel eğitim uzmanı, okul öncesi dönem ve erken çocukluk dönemi alanlarında çalışan akademisyenlerin hazırladığı 30’u aşkın videodan oluşuyor.

İşitme engelli çocukların eğitimi konusunda farkındalığı artırmak amacıyla proje kapsamında Ses Getirenler adlı bir reklam filmi de yayınlandı. İşitme engelli çocukların rol aldıkları filmin bestesi müzisyen Rahman Altın’a ait.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.