MediaCat

Mardin’de bir “hayat tamircisi”

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Turkcell’den anlamlı bir kampanya.

Mardin’de bir “hayat tamircisi”

Yaklaşık iki buçuk yıl önce araba motoruna sıkışan bir kediyi kurtarabilmek için verdiği mücadeleden yenik ayrılan Mardin Derikli Hasan Kızıl, o günden sonra kendisini engelli hayvanlara yardım etmeye adamış bir genç. Kedinin hayatını kaybetmesinin ardından etrafta yardıma muhtaç olan çok sayıda hayvan bulunduğunu fark eden Kızıl, onları görmezden gelmek yerine “umutlarını tamir etmek” için kolları sıvamış. Uzun süre de hurdacılardan topladığı malzemeler ile kendi imkânlarıyla yürüteç ve protez yapmış. Yeniden yürüttüğü hayvanlar arasında kediler, köpekler hatta kaplumbağalar bile var. Geçmişte malzeme eksikliğinden dolayı istedikleri kimi zaman yarım kalmış olsa da Kızıl şimdilerde hayvanların hayatlarını 3D Printer yardımı ile “tamir ediyor”. Hayvanlar hayata tekrar tutundukça, Kızıl’ın da gözlerinin içi gülüyor.

Hasan Kızıl’ın hayvanları hayata tekrar kazandırma heyecanına ortak olan Turkcell de Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde daha fazla “can” yürüyebilsin diye Hasan Kızıl’ın sesini daha geniş kitlelere ulaştırmak için kolları sıvıyor. Marka, #CanlaraDestek hashtag’i ile Hasan Kızıl’ın bu güzel mücadelesine destek oluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.