MediaCat

Sami Basut’un yeni adresi belli oldu

Sami Basut yeni dönemde WPP bünyesinde iki önemli sorumluluk üstlenecek.

Sami Basut’un yeni adresi belli oldu

Son olarak Wunderman Thompson ECD’si (Executive Creative Director) olarak görev alan Sami Basut, iki yeni görevle yeniden WPP bünyesine katıldı. Basut, yeni dönemde WPP’de Chief Entertainment Officer olarak üstleneceği sorumluluğun yanı sıra grup bünyesindeki AKQA İstanbul’da da ECD olarak görev alacak.

Chief Entertainment Officer unvanıyla WPP network’ünün markalı içerik ve eğlence alanındaki çalışmalarında yer alacak olan Sami Basut, WPP bünyesinde ve dünyada ortaya çıkan yeniliklerin grup vizyonuna aktarılmasıyla birlikte müşteriler için markalı içerik ve eğlence projelerinde kreatif, medya, data teknoloji uzmanlıklarının en yenilikçi şekilde harmanlanması ve uygulanmasında rol alacak. Basut, AKQA İstanbul’da yaratıcı süreçlerin yönetiminde yer alarak, 4129Grey ve Ogilvy markalarının yaratıcılığından sorumlu olacak ve her üç WPP ajansının da Türkiye’deki etkisini artırarak; yaratıcılık, data ve teknolojiyi birleştiren projelerle markaları geleceğe hazırlayacak.

WPP Group CEO’su Demet İkiler

WPP Group CEO’su Demet İkiler, konuyla ilgili, “WPP Türkiye olarak işimizin odağı her zaman müşterilerimiz. Ve bunu sağlamak için her alanda en iyi yeteneklerin bünyemizde yer almasını arzu ediyoruz. Dünyadaki stratejimizle paralel olarak biz de bu sene yaratıcılık alanındaki yatırımlarımızı artırarak büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz. Son yıllarda hızla büyüyen Motion Content, GroupM Content girişimlerimizden sonra markalı içerik ve eğlence alanındaki yatırımımıza Sami’nin şimdiye kadarki deneyimleri, yaratıcı bakış açısı ve dinamizmiyle hız kazandırıyoruz. Daha önce de birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz ve sektörde değerli bir yere sahip olan Sami Basut’un tekrar WPP ailesine katılmasından mutluluk duyuyoruz. Sami’nin yeni görev alanlarında tüm markalarımıza büyük katkıda bulunacağına ve öncü adımlarımızı güçlendireceğine inanıyorum. Kendisine hoş geldin diyerek, başarılar diliyorum” dedi.

AKQA İstanbul CEO’su Alemşah Öztürk

AKQA İstanbul CEO’su Alemşah Öztürk ise, “WPP içinde ‘Yaratıcılık, Data & Teknoloji ve Sadeleşme’ vizyonuyla AKQA çatısı altında yaşadığımız birleşmeyle, markalarımıza sunduğumuz servisleri, insan kaynağımızla da güçlendiriyoruz. Yeni ve farklı yetenekleri takibimize alırken, sektörün deneyimli isimlerini de yapımıza dahil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda şimdiye dek ses getiren pek çok işe imza atan Sami Basut’un yeni görevleriyle bize büyük katkılar sunacağına inanıyorum. Büyüyen ailemizle teknoloji ve yaratıcılığın birlikteliğinde markalarımız için daha kapsamlı hizmetler sunarken, Türkiye’nin kreatif gücünü dünyaya açma fırsatı elde edeceğimiz için de mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.