MediaCat

Sahne Big Mac’in değil Big Bin’in

McDonald’s Belçika’dan sokakları temiz tutma çağrısı.

Sahne Big Mac’in değil Big Bin’in

Kampanyalarında başta Big Mac olmak üzere türlü lezzetlerini görmeye alışık olduğumuz McDonald’s, Belçika’da TBWA işbirliğiyle hayata geçirdiği yeni kampanyasında bu kez çöp kutularını öne çıkarıyor.

Çöp kutularının Big Bin, Bin Royal, Bin Deluxe adlarıyla, içlerinde McDonald’s ambalajlarıyla sergilendiği kampanyayla marka, çevreyi korumaya olan bağlılığını vurgularken insanları da sokakları temiz tutmaya davet ediyor.

Kampanyanın kreatif direktörü Jeremie Goldwasser, çöp kutularını da en az burgerler kadar popülerleştirmek istediklerini ifade ederken McDonald’s Belçika CMO’su Philipp Wachholz ise “Büyük bir marka olarak, sokaklardaki çöpler konusundaki sorumluluğumuzun ve etkimizin farkındayız. Bu nedenle misafirlerimize destek olmamız lazım. Yalnızca güçlü bir işbirliği hepimizi başarıya ulaştırabilir. Kampanyamız farkındalığın yanı sıra çöp kutularının cazibesini de artırıyor” yorumunda bulundu.

Belçika’da 24 Mayıs’a kadar devam edecek olan kampanya, açıkhava ve restoranların yanı sıra online olarak da desteklenecek.

McDonald’s geçtiğimiz aylarda Norveç’te hayata geçirdiği kampanyasıyla fast-food endüstrisinin yarattığı ambalaj kirliliğini sahiplenmiş, Nord DDB imzalı kampanyada altın kemerini çözümün bir parçası olarak konumlandırmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.