MediaCat

Altın kemerin nihai adresi

McDonald’s’tan fast-food endüstrisinin yarattığı ambalaj kirliliğini sahiplenen kampanya.

Altın kemerin nihai adresi

Sokak, park ve yol kenarlarında gördüğümüz çöplerin kayda değer bir bölümünü fast-food ambalajlarının oluşturduğu, bu ambalajların çoğunun üzerinde ise hepimizin yakından tanıdığı altın kemerin yer aldığı sır değil.

Yeni kampanyasıyla sokaklardaki kirlilik hakkında kendi payına düşen sorumluluğu kabul eden McDonald’s, ajansı Nord DDB işbirliğiyle altın kemerini sorunun değil, çözümün bir parçası olarak konumlandırmaya çalışıyor.

Jói Kjartans’ın çeşitli yerlerde fotoğrafladığı atık ambalaj görüntülerinden oluşan ilanlar, McDonald’s müşterilerini “Take Your Take Away” sloganıyla al-götür menülerini tükettikten sonra doğrudan çöpe atmaya teşvik ediyor.

McDonald’s Norveç Kıdemli Pazarlama Müdürü Mari Husby kampanyaya ilişkin, “Çöpün en büyük ve görünür kısımlarının birinden sorumluyuz. Etrafta restoranlarımıza ait çöpleri görmekten kesinlikle memnun değiliz. Bu, topluluklarımız, şehirlerimiz ve çevre için büyük bir sorun. Büyüklüğümüz ve etkimiz ile bugün yaptığımızdan çok daha iyisini yapabiliriz” açıklamasında bulunuyor ve ekliyor: “Değişime katkıda bulunmak için hem büyük bir sorumluluğumuz hem de muazzam bir gücümüz var.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.