MediaCat

Reklamcılığın ötesine bir adım

MediaCom, Türkiye’de hayata geçireceği yeni oluşumu MBA’in lansmanını bugün gerçekleştirdi.

Reklamcılığın ötesine bir adım

Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında başlayan medya ajansı MediaCom, bugün GroupM’in konferans salonunda düzenlediği basın toplantısı ile MediaCom’un globalde bir süredir var olan oluşumu “MediaCom Beyond Advertising”in (MBA) Türkiye’de de faaliyete geçtiği haberini verdi.

MediaCom’un yeni oluşumu MBA tüm markaların, şirketlerin ve bireylerin, müşterilerine farklı bir içerik sunarak farklılaşabileceklerinin farkında oldukları günümüz reklamcılık ve pazarlama dünyasında müşterilerine “reklamcılığın ötesinde” bir hizmet sunarak içerikte farklılaşma fırsatı tanımayı hedefliyor.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan MediaCom Türkiye CEO’su Tolga Tamer Üner, MBA ile tanışmasının 2015 yılında MediaCom Londra ofisi ziyareti ile gerçekleştiğini belirterek, oluşumun artık Türkiye’de de hayat bulduğunun haberini verdi. Mottosu “Content makes a difference” olan MBA’in üç odak noktasının içeriğin stratejisi, içerik ve içeriğin dağıtımı olduğunu söyleyen Üner, MBA’in MediaCom Türkiye için önemini “Fark yaratmak istiyoruz ve MBA ile bu farkı yaratabileceğimize inanıyoruz.” sözleriyle ifade etti.

MediaCom gözünden içeriğin tarihçesi

Basın toplantısında ayrıca sektörün gündeminden düşmeyen içerik pazarlamasının kaba tarihçesi de paylaşıldı. İçerik pazarlamasının 1732 yılında Benjamin Franklin tarafından yayımlanan almanak ile başladığının, ardından 1882’de Thomas Edison’un aydınlatmayı detaylandırdığı bir bülten ile devam ederek 2001 yılında bir terim olarak hayatımızda konumlandığını belirten MediaCom Türkiye ekibi, internetin ve sosyal medyanın yükselen ivmesi ile doğru orantılı olarak içerik pazarlamasının da sürekli yükselişte olduğunun altını çizdi.

Hikâyelere tüketiciyi dahil etmek

MBA Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Nick Palmer, 2007 yılına kıyasla içeriğe duyulan ihtiyacın 2017’de 10 kat daha fazla olduğundan bahsederek, doğru reklam stratejisinin doğru içerikten geçtiğinin altını çizdi. En büyük evrimin içerikte fark yaratarak gerçekleşeceğini vurgulayan Palmer, MediaCom’un, MBA oluşumu ile müşterilerine bu farklılığı sunduğunu belirtti.

Tüketicilere marka hikâyelerinin anlatıldığı günümüzde, tüketicilerin söz konusu hikâyelere entegre edilmek istenmesinden ötürü içerik pazarlaması oldukça önem taşıyor. Tüketicilerin duygularına hitap edilebilmesi, bu alandaki stratejilerle mümkün kılınıyor ve tüketicinin içgörülerine yönelik hareket edilerek markanın tüketici nezdinde; görünürlük, dikkat, itibar ve etki unsurlarını kazanması sağlanıyor. MediaCom Türkiye yeni hayata geçirilen MBA oluşumuyla, gün sonunda arzu edilen sonuçlara doğru bir stratejiyle ulaşılmasını mümkün kılıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.