Reklamcılar Eskişehir’de buluştu

Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bu sene beşincisi düzenlenen "Kampüste Reklam Var" etkinliği ile reklamın duayenleri Eskişehir'de buluştu...

26.03.2009 - 11:51 | MediaCat

Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından bu sene beşincisi düzenlenen “Kampüste Reklam Var” etkinliği ile reklamın duayenleri Eskişehir’de buluştu. “Kampüste Reklam Var”, 21-22 Mart 2009 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türk Telekom’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Kampüste Reklam Var etkinliğinde, T-Box, Kocatepe Kahve Evi Eskişehir, Pool&Bistro, Radyo A, MediaCat etkinliğe destek verenlerdi.
Tamamen Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü’nün üyeleri tarafından hazırlanan, öğrencileri profesyoneller ile buluşturan “Kampüste Reklam Var–5” etkinliğine katılan beş yüze yakın kişi keyifli iki gün geçirdi. Sektöre uzak, reklamcılılığa aday öğrenciler iki gün boyunca reklamı, reklamcılığı ve reklamcıyı ele alan konferanslara, söyleşilere katıldı.

Organizasyon; İletişim Kulübü Başkanı Hüseyin Erge’nin yaptığı açılış konuşması ile başladı. İlk oturumda eğlenceli sunumu ile T-box Genel Müdürü Doğan Kaşıkçı ağırlanırken, ikinci oturumda reklam fotoğrafçısı Zeynel Abidin deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı. Bununla birlikte Doğan Gazetecilikten gelen Proje Müdürü Teoman Tuğsuz Cannes Lions ödüllü işleri sundu.

İkinci gün Concept Ajans Başkanı Volkan İkiler, DDB&Co Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü Karpat Polat, Jingle House Kurucu Ortağı Ömer Ahunbay da ağırlanan konuklar arasındaydı.

Kampüste Reklam Var’ın kapanışı ise Cem Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Cem Yılmaz, 1996 yılında başlayan kendi reklamcılık serüveni hakkında öğrencilere bilgi verdi. Reklamcılık sektöründe başarılı olmanın zorluğundan bahseden Cem Yılmaz, “Her işin zorlukları vardır ancak reklamcılık sektöründe var olabilmek biraz daha zordur. Bu nedenle kendinize güvenmeli, başarıyı yakalayacağınıza inandığınız konuda sonuna kadar mücadele etmelisiniz” şeklinde konuştu. İki saati aşkın süre boyunca öğrencilerin sorularını yanıtlayan Cem Yılmaz, katılımcılarla keyifli bir o kadar da faydalı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Geçen yıl başlattığı tiyatral sunumu bu yıl da südüren İletişim Kulübü katılımcılara Kırmızı ödülleri sergisi, ödüllü reklam gösterimleri ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği MediaCat’in indirimli kitap standını da sundu. Eğlenceli bir o kadar da yararlı geçen iki günlük organizasyonun sonunda Kampüste Reklam Var–5 katılımcılardan ve de profesyonellerden tam not aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.