MediaCat

Afet ve acil durum bisküvisi

ETİ, doğal afetlerden doğan acil durumlarda ilgili bölgelere ulaştırılmak üzere “vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş bisküvi” geliştirdi.

Afet ve acil durum bisküvisi

Deprem tehlikesi hayatımızın gerçeklerinden biri. Buna iklim krizi sebebiyle sıklığı giderek artan meteorolojik afetlerin de eklenmesiyle ülkemizde her yıl binlerce insan can ve mal kayıplarına uğruyor. En önemlisi bu afetlerin olası etkilerine karşı gerekli tedbirleri almak olsa da, afet bölgelerine ilk müdahale de kayıpları aza indirmek konusunda son derece büyük önem arz ediyor.

ETİ, bu durumun farkındalığıyla afetlerden etkilenen bölgelerde dağıtılmak üzere özel bir bisküvi tasarladı. Vitamin ve minerallerle zenginleştirilen bisküvi, olası acil durumlarda Eskişehir Eti Bisküvi Fabrikası’nda hızla üretilerek etkilenen bölgelere yardım amaçlı gönderilecek.

Afetzede vatandaşların günlük ihtiyacı olan besin öğelerinin bir kısmını karşılamasına yardımcı olacak şekilde tasarlanan bisküvinin içeriğinde Demir, Çinko ve D vitamini dahil olmak üzere 11 farklı vitamin ve 5 çeşit mineral bulunuyor. Bisküvi için özel olarak tasarlanan ambalajın üzerinde “Afet ve acil durumlar için özel olarak tasarlanmıştır” ifadesi ve “Para ile satılamaz” uyarısı yer alıyor.

Toplumsal fayda yaratmaya odaklanan 60 yıllık bir gıda şirketi olarak ETİ’nin afet durumlarından etkilenenlere destek olmayı görev bildiğinin altını çizen Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu yeni ürünü, “Hiçbir kâr amacı gütmeden tasarladığımız yeni bisküvimiz bu sosyal sorumluluk anlayışımızın bir sonucudur. Hiç yaşanmamasını temenni ettiğimiz afetler gerçekleştiği takdirde bisküvimizi hızla ulaştırarak bölge halkına katkıda bulunabilmeyi planlıyoruz” sözleriyle değerlendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.