Tasarruf için tasarruflu bir kampanya

Kanadalı markadan tutumlu hareketler.

07.07.2017 - 14:54 | Sencer Uçar

Eğer insanlara kampanyanız aracılığı ile vermek istediğiniz ana mesaj tasarruf ile ilgiliyse, herhalde reklam maliyetlerini düşük tutmanızda da pek bir sakınca olmayacaktır. Reklam ajansı Cossette de müşterilerine ucuza hizmet sağlamayı vadeden Kanadalı kontörlü kablosuz ağ markası Public Mobile için hazırladığı reklam kampanyasında değişik bir yola gidiyor ve maliyeti oldukça düşük işler çıkarıyor.

İlk olarak, kampanya kapsamında hazırlanan reklam filmleri ile başlayalım. Public Mobile’ın reklam kampanyasında, ortada set denilebilecek bir set bile yok. Çünkü filmlerde, reklam filmi için düzenlenen oyuncu seçmelerinin videoları kullanılıyor. Reklam filmlerinde rol alan oyuncular, yani oyuncu adayları, tipik bir oyuncu seçmesindeki gibi davranıyorlar. Tabii verdikleri oyunun reklam filmi olarak yayınlanacağından haberleri bile olmadan.

Kampanyanın açıkhava ayağı da var. Marka, Toronto’da tek bir pano kiralıyor ve üzerinde “Bu bizim tek panomuz. Çok şey anlatmasına ihtiyacımız var.” başlığı ile birlikte markanın faydalarını anlatan uzun bir yazı yer alıyor.

Public Mobile Billboard

Bir örnek de toplu taşıma araçlarından:

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.