Sofrada Tetris

İngiltere menşeli süpermarket zincirinden Tetris'e gönderme yapan bir reklam kampanyası.

07.07.2017 - 16:31 | Gönül Hadımlı

Sofrada Tetris

Yaz aylarında bahçelerde aile bireylerinin toplanmasıyla kurulan uzun sofralar hepimiz için pek keyiflidir. Çeşit çeşit yemekler herkesi memnun etmek için sofraya dizilir. Peki o kadar fazla tabak sofralara sığmadığı an ne yapılır? Sofra Tetris’i!

İngiltere menşeli süpermarket zinciri Sainsbury’s yayınladığı yeni kampanyayla İngiliz ailelerin geniş sofralarını ve o geniş sofraları özenle hazırlamalarını kameralara yansıtıyor. Reklam filmlerinin ilki Table Squish, Tetris oyununa gönderme yapıyor ve masayı dizen ailenin, “balığı sağa, makarnayı sol alta yerleştirin” gibi yönlendirmelerle masayı Tetris oyunundaki gibi yerleştirmesini konu alıyor. Tabii ki arka planda çalan Tetris müziği eşliğinde.

İkinci film Dinner’s Ready, yemek zamanı geldiğinde aile bireylerinin birbirlerini “yemek hazır!” diye sofraya çağırmalarını anlatıyor. Sunday Alarm Clock ise yine yaz boyu sofra etrafında yaşanan olayları konu alıyor.

Wieden + Kennedy imzası taşıyan reklam kampanyalarının yönetmeni StrangeLove’dan Tubby Brother.

KÜNYE

  • Reklamveren: Sainsbury's
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.