MediaCat

Problem çözen tekli McNugget

McDonald’s İsviçre’den arzu edilen sayıda McNugget alabilmeyi mümkün kılan kampanya.

McDonald’s menüsüne 1983 yılında eklenen McNuggets 40 yıldır belirli sayılardaki paketler halinde satılıyor ve bu seçenekler ülkeden ülkeye değişebiliyor. Daha anlaşılır haliyle, örneğin ülkemizde 6’lı ve 9’lu, ABD’de 4’lü, 6’lı, 10’lu, 20’li ya da 40’lı McNugget satışı mevcut. Sayı kombinasyonu fark etmeksizin bu tercihlerin doğurduğu ilginç bir durum var; o da belirli bir sayı barajı aşılana kadar, arzu edilen sayıda McNugget sipariş etmenin imkânsız olması. İnternette Chicken McNugget teoremi olarak adlandırılan bu teoremde, örneğin McNugget’ların ilk başta yalnızca 9’lu ve 20’li paketlerle satılması esas alındığında 151 aşılana dek kimi sayılarda McNugget sipariş edilemiyor. 9’lu ve 20’li paketlerin kombinasyonuyla, 151 geçildikten sonra tüm sayılarda sipariş mümkün.

Bu kadar yorulmaya gerek var mıydı, tartışılır ancak bu hesaplamalarla kimsenin canı daha fazla sıkılsın istemeyen McDonald’s İsviçre, çözümü 40 yıldır eksik olanla, tekli McNugget satışıyla sunuyor. TBWA\İsviçre imzalı kampanyada bir adet McNugget satın almanın önündeki engeli sınırlı süre için askıya alan marka, paylaşmanın önündeki ufak bir engeli de kaldırmış oluyor.

McDonald’s İsviçre Pazarlama Müdürü Severine Caspard, “Chicken McNuggets of Love ile hayranlarımıza kulak verdik. Paylaşmak , kültürümüzün önemli bir parçası ve kimse bunu kaçırsın istemeyiz. Eşit paylaşım ya da sevgilerini arkadaşlarına, ailelerine göstermek isteyenler için ihtiyaç duydukları sayıda Chicken McNugget sipariş edebilirler” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.