P&G’nin şeffaflık adımı karşılık buldu

Dünyanın en büyük reklamvereni ile ajansları arasındaki ilişki ısınıyor.

13.02.2018 - 11:14 | Tuğba Özögretmen

P&G YouTube boykotunu sonlandırdı

Procter&Gamble Chief Brand Officer Marc Pritchard dijital medya oyuncularına, güven ve şeffaflık konusunda meydan okuyalı ve onları reklamverenin bütçesinden kayda değer bir kayıpla karşı karşıya bırakalı bir yıl oldu. Şimdi ise değişen bazı şeyler var.

P&G'nin şeffaflık adımı karşılık bulduGeçtiğimiz yıl IAB Leadership Meeting‘de duyurusu yapıldığı üzere ajans sözleşmelerinde yapılacak kapsamlı incelemelerde bir değişiklik söz konusu. Zira Pritchard, “Geri ödeme konusunda, holding düzeyinde de güçlü bir sözleşme dili oluşturmaya ihtiyacımız olduğunu fark ettik. Ancak geçen sürede ajanslarla harika bir çalışma düzenimiz oldu. Şeffaf ajans sözleşmesi meselesi büyük oranda çözüldü. Sektörde, ajans ve markalar arasındaki ilişki güzel bir şekilde yenilendi” diyor.

P&G’nin dijital medya oyuncularıyla olan ilişkisini gözden geçirmek için ufak bir hatırlatma: P&G geçtiğimiz Mart ayında başlattığı YouTube boykotuna son vermiş değil. Buna karşılık Pritchard’ın, üçüncü parti izleyici ölçümü için Media Rating Council ile akredite olmuş herhangi bir büyük oyuncu yok.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.