Bitcoin hacker’larının son hedefi: Billboard’lar

Londra'da açıkhava reklamına mining arası.

13.02.2018 - 10:23 | Arzu Nilay Kocasu

Bitcoin hacker'larının son hedefi: Billboard'lar

Sokaklar, AVM’ler veya toplu taşıma araçları… Evden dışarıya adımımızı attığımız anda görüş alanımıza giren pek çok billboard ile birlikte yaşıyoruz. Ve bu billboard’ların büyük bir kısmı, zamanın ruhuna uygun olarak, elektronik.

Dijital billboard’ların bulunduğu ortamlarda vakit geçiriyorsanız, yolunuz “mavi ekran veren” bir billboard ile en azından bir kere kesişmiştir. Sıklıkla teknik bir hata sonucu reklam göstermeye ara veren dijital billboard’lar yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya son zamanlarda: Bitcoin hacker’ları.

Terence Eden isimli bir Reddit kullanıcısının fotoğraflarını çekerek platformdan paylaştığı bir dijital billboard da aynı dertten mustarip. Londra’da gerçekleşen olayın başrolündeki billboard, kendisini izleyen meraklı gözlere, eski bilgisayarlarda kullanılan NiceHash Miner Legacy isimli bir mining programıyla biraz şaşırtıcı bir seyirlik sunuyor.

Bitcoin hacker'larının son hedefi: Billboard'lar

Billboard’un dışarıdan biri tarafından mı yoksa bir şirket çalışanı eliyle mi hack’lendiğini söylemenin mümkün olmadığını belirten Terence Eden, ekranda gördüğü rakamlardan hareketle, hacker’ların billboard’dan para kazanamadıklarını da ekliyor.

Bitcoin hacker'larının son hedefi: Billboard'lar

Bitcoin hacker'larının son hedefi: Billboard'lar

Kaynak: Reddit, Shkspr.mobi/blog/

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.