MediaCat

Kanada’dan tartışmalı ilan

Kanada’nın petrolü mü yoksa Suudi Arabistan’ın petrolü mü daha eşitlikçi?

Kanada’dan tartışmalı ilan

Suudi Arabistan ile sürdürdüğü rekabette hedef kitlesine tercih edeceği tarafın eşitlik ve toplumsal cinsiyet meselelerine daha duyarlı olmasına dikkat etmesini söylemeye çalışan Canada Oil Sands Community, yayınladığı ilanın kadınların metalaştırılması gerekçesiyle tepki çekmesi üzerine özür dileyerek reklamını geri çekmek zorunda kaldı.

Öpüşen iki kadın fotoğrafının olduğu ilanın metni şöyle: “Kanada’da lezbiyenler seksi addedilir. Suudi Arabistan’daysa eğer lezbiyenseniz ÖLÜRSÜNÜZ! Neden petrolümüzü lezbiyenlerin seksi olmadığını düşünen ülkelerden alıyoruz ki?”

Petrol savaşlarında toplumsal cinsiyet

Mesajıyla birlikte halkı “eşitliği” ve “Kanada petrolünü” seçmeye çağıran topluluğun çabalarının geri tepmesinin ardından ilanlarını yayından kaldıran Canada Oil Sands Community’nin kurucusu Robbie Picard, markanın Facebook sayfasından konuyla ilgili bir özür yazısı yayınladı:

“Eşcinsel bir erkek olarak, paylaştığım ilandan ötürü özür diliyorum; hiçbir kadını veya herhangi bir cinsel yönelime sahip hiçbir insanı aşağılamak gibi bir niyetim yoktu. Amacım, daha ziyade, petrol satın aldığımız diğer ülkelerce yapılan adaletsizliklerin altını çizmekti. Kesinlikle topluluğumuzu bölmek istemem. Eşitliğe ve insan haklarına inanıyorum.”

Markanın Suudi Arabistan ile rekabette kullandığı diğer ilanlardan bazıları şöyle:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.