MediaCat

Bir telefon kampanyası da İsviçre’den

İsviçre’nin en sessiz kasabasının telefon numarası ifşa oldu.

Bir telefon kampanyası da İsviçre’den

Telefon numarasını dünyaya duyurarak insanları seviyeli bir sohbete davet eden ve bu davetiyle kendi numarasına sahip ilk ülke unvanını kazanan İsveç‘in ardından bu kez İsviçre’den çıkan yeni bir telefonlu kampanya sosyal medyanın en çok konuşulanları arasındaki yerini aldı.

166 kişilik mütevazı nüfusuyla huzur dolu ve sessiz bir kasaba olarak bilinen Tschlin (Doğu İsviçre, Graubünden bölgesi) kazananların aralarında Graubünden’de tatilin de olduğu farklı ödüllerden birine kavuştuğu bir yarışmayla anılıyor şu sıralar. İsviçre’nin en sessiz bölgelerinden biri olan Tschlin’in meydanında çalan telefonun kasabanın dört bir yanından duyulduğu iddiasıyla şekillenen yarışma kapsamında telefon numarasını çeviren katılımcılar arasından aramalarına cevap alamayanlar ödüllendirildi.

Altı günün bilançosuna göre 30 bin arama, 4 bin konuşma, 1,5 milyon video gösterimi, 500 bin internet sitesi ziyareti ve dağıtılan toplam 68 ödülle küçük kasabanın sesini uzaklara duyurmayı başarmış gözüken kampanya Jung von Matt/Limmat imzası taşıyor.

JVM’in kıdemli danışmanı Christoph Kinsperger, kampanyanın yaratıcı ekibinin ulaşılan çok sayıda aramanın temel motivasyonunun ödüller olmadığı görüşünde olduğunu söylüyor: “Bir süre sonra insanların yarışmaya ödüllerden ötürü değil sohbetlerden ötürü katıldıklarını fark ettik. […] Bir Tschliner’lının telefonu açması onları hiç de mutsuz etmiyordu.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.