MediaCat

Medyanın 18-24 Temmuz performansı

Cereyan Medya geçtiğimiz haftanın medya bilançosunu yayınladı.

Medyanın 18-24 Temmuz performansı

Ocak 2015’ten bu yana Türkiye’nin haftalık medya performansını sunan Cereyan Medya, 18-24 Temmuz 2016 tarihinin medya verilerini içeren raporu Haftalık Voltaj’ı yayınladı. Reklamveren ve gazetelerin performansını ortaya koyan rapor, ayrıca hedef kitlenin televizyon ve sinema mecrasına yönelik tercihleriyle birlikte haftaya damga vuran haberleri paylaşıyor.

En çok izlenen kanal ATV
Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

İlk 10 televizyon kanalı sıralamasında ilk üçü ATV, Fox, Star paylaşıyor. Prime time periyodunda ise ATV ve Fox’la birlikte Show TV ilk üçte yer alıyor.

Dizide tercih edilen kanal Star

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

Son 10 yılda Türk dizilerinin kalitesinin yükselmesiyle birlikte izleyiciyle arasındaki bağ daha da güçlendi. Dolayısıyla bu bağlılık kanalların prime time aralığında izlenme oranlarında oldukça pay sahibi.

Geçtiğimiz hafta televizyonda izlenenler arasında haftanın demirbaşı kanalların haber programlarıyla birlikte listede sırasıyla Star’ın Yüksek Sosyete, Fox’un No: 309 ve Hayat Sevince Güzel dizileri önde geliyor.

Reklamverenlerde birinci GSK

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

Televizyon kanallarının hedef kitleyle kurduğu etkileşim reklamverenlerin de iştahını kabartıyor haliyle. Televizyonda ilk 10 reklamveren listesi GSK liderliğinde şekillenirken, GSK’yı Trivago takip ediyor.

Nielsen’in hazırladığı 2015 yılı Türkiye’nin en büyük 100 reklamvereni listesinde üçüncü sırada yer alan P&G ise haftalık raporda da istikrarını sürdürerek üçüncü reklamveren oluyor.

En çok okunan gazete Hürriyet

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

İletişimde etki gücü yüksek olan bir diğer mecra ise yazılı basın. Haftalık yazılı basın satış performansını ortaya koyan rapora göre Hürriyet önde gelirken, gazeteyi Sözcü ve Sabah takip ediyor. Erişimde ise birincilik Posta’da.

Yazılı basında en çok yer alan marka BİM

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

Televizyonun ardından gazeteler de reklamverenin gözdesi konumunda. Gazetede ilk 10 reklamverenin listelendiği haftalık raporda, MediaCat’in Ipsos işbirliğiyle gerçekleştirdiği 2015 Lovemarks araştırmasında muadili markalar arasında en sevilen ikinci marka seçilen BİM birinci olurken, sırayı Nişantaşı Üniversitesi ve A101 takip ediyor.

Reklamlarıyla en çok akılda kalan marka Lipton

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

“İçerik kraldır” sözünden hareketle geliştirilen reklam kampanyaları en çok hatırlanan reklam olmanın yanı sıra en çok beğenilen reklamlar arasında yer alarak başarısını taçlandırıyor. 13 Haziran-17 Temmuz tarihleri arasında değerlendirmeye tutulan kampanyalar arasında Hayko Cepkin’in rol aldığı Lipton Ice Tea-Ramazan Topu en çok sevilen reklam olurken, onu Arda Turan ile Opet-Milli Takım ve Ceza ile Didi-Soğuk Çay Ramazan reklamları takip ediyor.

Vizyonda ilk 5

Cereyan Medya'dan haftalık medya performansı

Vizyondaki filmlerden en çok izlenenleri sıralayan rapor, 15-21 Temmuz tarih aralığında sinemaya ışık tutuyor. Sonuçlara göre, komedi ve eğlence türü ağırlıkla tercih edilenlerden. En çok izlenen ilk üç film ise; Buz Devri 5, Tarzan Efsanesi, Sihirbazlar Çetesi 2.

Gündemde öne çıkan haber: Snapchat

Cereyan Medya’nın yayınladığı raporda ayrıca Snapchat’in kamera önünde sevdiğiniz görüntüleri kaydetmeyi amaçladığı Memories adlı yeni özelliğinin duyurusu geçtiğimiz hafta gündemi meşgul eden başlıklar arasında önde geliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.