MediaCat

Petrol Ofisi’ne yeni CEO

Görev değişimi 16 Ekim’de gerçekleşecek.

Petrol Ofisi’ne yeni CEO

Satış geliri 2016 yılında 30,8 milyar TL’ye ulaşan Petrol Ofisi, Vitol Group tarafından devralınmasını takiben CEO mevkiine Selim Şiper’i atadı.

Petrol Ofisi'ne yeni CEO
Gülsüm Azeri

16 Ekim 2017’de görevi şu andaki CEO Gülsüm Azeri’den devralacak Şiper, Petrol Ofisi’nin iş stratejisinin yeniden yapılanmasını yönetecek. Görevini Selim Şiper’e devreden Azeri’yse Petrol Ofisi’nin ana şirketi VIP Turkey Holding B.V’nin üst yönetim kurulunda görev alarak Vitol direktörlerine katılacak.

Kariyerine Unilever’de başlayan Selim Şiper 1999 yılında SHV Energy’ye katılmıştı. Burada Türkiye CEO’luğu ve yönetim kurulu üyeliğine kadar yükselen Şiper, Türkiye’de strateji değişikliğine ve faaliyetlerin çeşitlendirilmesine öncülük etmenin yanı sıra SHV Enerji’nin Doğu Avrupa ve Asya ülkelerindeki şirketlerinin de faaliyetlerini yönetiyordu.

Petrol Ofisi CEO’su görevinin yanı sıra Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak da atanan Selim Şiper atama hakkında “Bu eşsiz bir fırsat. Petrol Ofisi güçlü ve saygın bir marka. Çalışmalarımızın müşterilerimizin günümüzde ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için sabırsızlanıyorum” yorumunda bulunurken Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Vitol Yatırımlar Bölümü Başkanı Javed Ahmed konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Selim Şiper’in önümüzdeki heyecan verici dönemde Petrol Ofisi’ni yönetecek olmasından dolayı çok memnunuz. Kendimizi işe yatırım yapmaya ve Petrol Ofisi yönetim ekibiyle birlikte yeni bir enerji ile güçlenerek geleceğe yönelik bir iş kurmaya adadık. Şu ana kadarki özverili çalışmalarından ve değerli katkılarından dolayı Sayın Gülsüm Azeri’ye ayrıca teşekkür etmek isteriz. Şirketimizin, üst yönetim kurulundaki (supervisory board) rolü ile kendisinin uzmanlığından ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğinden dolayı çok memnunuz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.