MediaCat

Premier Lig yayın hakları online platformlara satılabilir

Amazon, Twitter ve Facebook devreye girebilir.

Premier Lig yayın hakları online platformlara satılabilir

2017-2018 sezonu 11 Ağustos tarihi ile start alacak olan İngiltere Premier Lig’in yayın hakları, önümüzdeki sezon da Sky ve BT Sport’da olacak. Fakat 2019-2020 sezonu ile birlikte İngiltere Premier Lig’in yayın haklarını kimin alacağı şimdiden merak konusu.

İngiltere Premier Lig Başkanı Richard Scudamore ise merakları daha da artıran bir açıklama yaparak, dünyanın en pahalı liginin canlı yayın hakları için online platformlarla anlaşma yapılabileceğini duyurdu.

Times’a konuşan ve yayın hakları için teklif veren herkesle görüşebileceklerini belirten Scudamore, maçların platformlarda kolaylıkla erişilebilmesini sağlayacak birtakım dağıtım kriterlerine ihtiyaç duyulacağını, bu konuda sıkıntı olmadığı taktirde de herhangi bir seçeneği göz ardı etmeyeceklerini söyledi.

Her ne kadar Scudamore’un açıklamaları az şey söylüyor olsa da Premier Lig’in yayın haklarının iki ayrı partner tarafından yürütülmesi seçeneğini saf dışı bıraktığı anlamına da gelmiyor.

Premier Lig’in online platformlarda yayınlanması durumunda önde gelen adaylar Facebook, Amazon ve Twitter olabilir. Zira geçtiğimiz günlerde Amazon’un Sky’ı devre dışı bırakarak ATP Dünya Turu’nun yayın haklarını alması ve Facebook, Twitter ve Snapchat‘in 2018 Dünya Kupası özetleri için devreye girmesi, yakın zamanda maç yayınlarının dijital platformlara taşınmasının habercisi olabilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.