MediaCat

Perşembe’ye geri dönüş Kardeş Payı’na yaramadı

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları.

Perşembe’ye geri dönüş Kardeş Payı’na yaramadı

Sosyal TV’de hızlı bir haftayı daha geride bıraktık. Survivor All Star’ın hem toplam izleyicide hem de toplam içerik ile damgasını vurduğu haftada Kiraz Mevsimi ikinci, son haftalarda yükselişe geçen Kara Para Aşk ise üçüncü sırada yer aldı. TRT 1’in beklenen dizisi Milat ekranlardaki yerini alırken listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. Kardeş Payı ise Cumartesi gününden eski yayın günü olan Perşembe’ye taşınarak bir kere daha sıralamada ilk beş içerisindeki yerini aldı.

Haftalık İlk 5

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Perşembeye geri dönüş Kardeş Payı'na yaramadı

Kara Para Aşk heyecanı

Son haftalarda hem geleneksel reytinglerde hem de sosyal TV reytinglerinde yükselişe geçen Kara Para Aşk bu Çarşamba yayınlanana bölümü ile Twitter’da en çok etkileşimi yakalayan yayın oldu. 4 Şubat’tan bu yana en yüksek içerik sayısını gören dizide izleyiciler #AyrılıkAcısı derken dizi zirve anını 21.10’da dakikada 119 tweet ile yaşadı.

Kara Para Aşk heyecanı

İzleyiciler bölümü duygu yüklü bulurken Engin Akyürek ve Tuğba Büyüküstün’ün ağlama sahneleri ile oyunculukları en çok konuşulan konular oldu. Bu sahnelerin ekran görüntüleri de en çok paylaşılan görseller arasında yer aldı. Twitter izleyicileri gece boyunca “İliklerime kadar hissettim acılarını. Tuba & Engin’e kocaman alkışlar” ve “Tuba Büyüküstün ve performansı! Harika… #KaraParaAşk ayrılık rüzgarları… Yine hüsran yine hasret #ayrılıkacısı” şeklinde yorumlar paylaşırken Çarşamba günü gerçekleşen yayında izleyici başına düşen tweet sayısı 4,27 oldu. Dizi, haftalık sosyal TV sıralamasını da üçüncü sırada kapattı.

Kara Para Aşk heyecanı

Dizi, prime time’da Twitter’ın bir diğer gözde dizisi Poyraz Karayel ile karşı karşıyaydı. Saat 20.00-00.00 arasında etkileşimi artan ve kişi başı 4,79 tweet’e çıkan dizi toplam tweet sayısı bazında Poyraz Karayel’in önünde yer aldı.

Abbas Güçlü ile Sağlık Bakanı

Abbas Güçlü ile Genç Bakış, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuk olduğu bölüm ile Sosyal TV’de yayın gününü ikinci sırada tamamladı. Türkiye’nin sağlık politikalarından ilaç kullanımına ve hemşire açığına kadar birçok konunun tartışıldığı programda izleyiciler de sağlık alanında yapılacak atamalar ile ilgili bakana soru yönelttiler. 10.200 atamanın yapılacağını açıklayan bakana ayrıca taşeronlar ile ilgili şikâyet ve isteklerde iletildi. Sezon başından beri en yüksek çıkışını gösteren program aynı zamanda izleyici başı 3,36 tweet ile Kara Para Aşk’tan sonra gecenin en yüksek ikinci etkileşim oranına sahip yayın oldu.

TRT’den yeni dizi: Milat

TRT 1’in bir süredir merak ile beklenen ve MİT ile ilgili ilk dizisi Milat bu hafta ekranlardaki yerini aldı. İlk bölümü ile sosyal TV’ye hızlı bir giriş yapan dizi, “Cuma Savaşları”ndaki ilk gününü üçüncü sırada tamamladı. 5.168 izleyiciden toplamda 7.627 tweet alan dizi, yayılımda da 20,43 milyon kez izleyicilerin akışlarında yer aldı. Dizinin ilk yayın gecesinde izleyicilerinin yüzde 70’ini erkekler, yüzde 30’unu ise kadınlar oluşturdu.

TRT'den yeni dizi: Milat

Kardeş Payı Perşembe’ye geri döndü

28 Şubat itibari ile Cumartesi gecesinin yayın akışına taşınan dizi, bu haftaki yayını ile Perşembe gecelerindeki yerine geri döndü. Geri dönüş yeterli etkiyi gösterememiş olsa gerek, diziden bugün veda haberi geldi. Radikal’in haberine göre dizi, yayınlanacak 4 yeni bölümün ardından final yapma kararı aldı.

Cumartesi gecesine alındığından beri geleneksel ve Twitter reytinglerinde çok ciddi bir düşüş yaşayan yayın, eski yayın gününe dönmesi ile AB’de 20’nci sıradan 10’uncu sıraya, sosyal TV’de de 7’nci sıradan 2’nci sıraya yükseldi. Twitter izleyicileri yoğun ülke gündeminin ardından dizinin kendilerine iyi geldiğini tekrar tekrar dile getirirken gece boyunca “Gündemde o kadar üzücü şeyler var ki iyi ki Kardeş Payı var da gülebiliyoruz. Dizide emeği olan herkesin emeğine sağlık #MetinPetitomOlsa” ve “Allah’tan gülebildiğimiz diziler var iyi ki var #KardeşPayı #MetinPetitomOlsa” şeklinde yorumlar paylaştı. “Abicim gözünün çapağını yiyeyim, 8 tane kardeşim yurtdışında okutuyorum…” esprisi ise gecenin en çok paylaşılan esprisi oldu.

Perşembeye geri dönüş Kardeş Payı'na yaramadı

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 30 Mart-5 Nisan 2015 tarihleri arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.