MediaCat

Ali Taran’dan CHP’ye alkış

CHP seçim kampanyasını dün akşam yayınlanmaya başlayan “Milletçe Alkışlıyoruz” filmiyle başlatıyor.

Ali Taran’dan CHP’ye alkış

Dün akşam televizyonlarda boy göstermeye başlayan “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganlı reklam filminin, genel seçimlere Ali Taran‘la hazırlanan CHP‘nin yeni kampanyasına ait olduğu ortaya çıktı.

Duvarlara kalıpla boyanmış alkışlayan eller logosu etrafında “Milletçe Alkışlıyoruz” logosunu kullanan reklam filminde slogan arka planda stadyum atmosferini andıran bir biçimde kalabalık bir sesle tekrarlanıyor.

Taran’ın barajla imtihanı

Ali Taran, 2002 seçimlerinde Cem Uzan’ın yönetimindeki Genç Parti’nin seçim kampanyasını yürütmüştü. Taran’ın kampanyasının da etkisiyle Genç Parti seçimlerde yüzde 7′yi aşarak büyük bir sürpriz yapmıştı.

Mehmet Ağar, Demokrat Parti 2007 seçim kampanyasıArdından, 2007’de gerçekleştirilen genel seçimlerde Mehmet Ağar‘ın liderliğindeki Demokrat Parti‘nin (DP) seçim kampanyasını üstlenen Taran, seçimlerde yüzde 5,5 civarında oy oranıyla baraja takılan partinin hedeflerini tutturmamakla eleştirilmişti. Eleştirilerin temelinde ise Taran’ın kampanyada Ağar’ı “Mehmet” ismiyle öne çıkaran stratejisi yer alıyordu.

Bersay İletişim Enstitüsü’nün geçtiğimiz Şubat ayında ikincisini gerçekleştirdiği İletişimde Mükemmellik Programı’nda konuşmacı olarak yer alan Taran’a göre ise DP’nin başarısızlığının altında yatan asıl neden partinin eş başkanı Erkan Mumcu‘nun kampanyaya müdahaleleriydi. Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, 15 Şubat’ta yayınlanan yazısında Taran’ın sözlerini şöyle aktarıyor; “Ben Mehmet Ağar’la anlaştım, onunla muhatap oluyordum. Birden ortaya ‘eş başkan’ diye biri çıktı; Erkan Mumcu. Her şeye müdahale etmeye başladı, ‘o öyle olmaz, bu böyle yapılacak’ diye. Ağar’a durumu ilettim, ‘sen onu idare et’ dedi. İstediğimiz ortam oluşmadı.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.