MediaCat

Pepsi CMO’sundan ayrılık kararı

Pepsi CMO’su Todd Kaplan görevinden ayrılıyor.

Pepsi CMO’su Todd Kaplan, iki buçuk yıldır sürdürdüğü CMO sorumluluğundan ayrılma kararı aldı. Pepsi’nin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği yeniden markalaşmanın arkasındaki isim olan Kaplan, şirkette 17 yıl önce katılmıştı.

Ayrılık kararını LinkedIn paylaşımıyla duyuran Kaplan, “PepsiCo’ya MBA stajyeri olarak katıldığımdan beri yaşadığım tüm deneyimler ve tüm süreçte karşılaştığım olağanüstü insanlarla birlikte 10 kariyere eşdeğer bir kariyer elde ettiğim için şanslıyım” diye yazdı. Kaplan Pepsi dışında yeni fırsatlar aradığını belirtse de bir sonraki adımına dair detay paylaşmayı reddetti.

Kaplan’ın ayrılık kararından önce 1 Haziran’da Wall Street Journal, Dr Pepper’ın Pepsi’yi geride bırakarak Coca-Cola’nın ardından ikinci sıraya yerleştiğini yazmıştı. Beverage Digest verilerine atıfta bulunulan haberde normal Dr Pepper ve normal Pepsi’nin dahil edildiği belirtilmiş, tüm çeşitler göz önünde bulundurulduğunda Pepsi’nin tek başına ikinci sırayı koruduğu ancak Pepsi’nin pazar payının düşüşte olduğu ifade edilmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.