MediaCat

En iyi tatilin peşinde 20 yıl

Tatilsepeti, 20. yılını özel bir davetle kutladı.

Türkiye’nin turizm seyahat alanındaki ilk dijital girişimlerinden biri olarak 2004 yılında kurulan Tatilsepeti, kuruluşunun 20’nci yıldönümünü çalışanları, iş ortakları, medya ve sektör paydaşlarının katılımıyla Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirdiği davetle kutladı.

Tatilsepeti fikrinin ortaya atıldığı yılların anısına 90’lar konseptiyle gerçekleşen davette 90’lı yılların ünlü sanatçılarından Eda-Metin Özülkü, Reyhan Karaca, Sibel Alaş ve Jale konser verdi. Sanatçılar 90’ların unutulmayan şarkılarıyla davetlilere eğlenceli anlar yaşatırken, geceye canlı çekilişle dağıtılan tatil hediyeleri de heyecan kattı.

Tatilsepeti 20’nci yıl kutlama davetinin açılış konuşmasını yapan Tatilsepeti Genel Müdürü Sedat Kılıç “Bir lise hayaliyle başlayıp bugünlere başarıyla gelen bir şirkette yönetici olmak benim için çok değerli, çalışmaktan en çok gurur duyduğum yer burası. Tatilsepeti belki de dünyanın ilk online seyahat sitesi olma başarısını elde etmiş bir marka. Dijitalde doğan, büyüyen, bugün ise dijitaldeki tüketici alışkanlıklarını özümsemiş, onların ihtiyaç ve taleplerine göre kendini sürekli geliştiren; yeni nesil bir markayız. Zengin otel envanteri, tur çeşitliliği, farklı tatil konseptleri, uçak gibi bugün tatil ile ilgili akıllara gelen her şeyi bir arada sunuyoruz. Milyonlarca kişiye hayallerindeki tatili yaparak yüzde 90’ın üzerinde müşteri memnuniyetine ulaşmış olmak çabamızın sonuç verdiğini ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi ve tüm Tatilsepeti çalışanları ile iş ortaklarına teşekkür etti.

20 yılın hikâyesi

Açılışın ardından sahneye Tatilsepeti Kurucu Ortakları Kaan Karayal, Nedim Paltura ve Suat Gücel çıktı. Tatilsepeti’nin yönetim kurulu başkanlığını da yürüten Kaan Karayal, üç arkadaşın Galatasaray Lisesi’nde okurken katıldıkları bir okul gezisinde çıktıkları yolu ve 20 yılın hikâyesini kısaca şöyle anlattı: “Biz daha iyisini yaparız fikriyle Uludağ’a okul gezileri düzenlemeye başladık. Veliler çocukları gezimize katılsın diye bizi arıyorlardı. Öğrenciydik, para kazanıyorduk. Hem geziyor, eğleniyor hem de sevdiğimiz işi yapıyorduk. Bu sinerjiyi ticari hayata taşımaya karar verdik. 2002 yılında ilk organizasyon şirketimizi kurduk. Önce Etiler, sonra Bağdat Caddesi’nde ofisler açtık. Artık fiziki adreslerimiz de olduğu için sadece okul turları yapmak yetmemeye başladı. Henüz seyahatler geleneksel acentelerle planlanırken, dijitalleşmenin yeni yeni başladığı 2004’te daha büyük kitlelere ulaşma hayaliyle hedeflerimiz bizi ‘Tatilsepeti’ fikrine götürdü. Ve tatilsepeti.com Türkiye’nin ilk online seyahat platformu olarak hayata geçti. Bir sonraki yıl Harbiye’de daha geniş bir ofise, sığamayınca 2007 yılında ise 4. Levent’te daha geniş bir ofise taşındık ve kısa zamanda 4 kat büyüdük. 20 yıl önce çıktığımız yolda bugün geldiğimiz yer o üç liseli öğrenci için gurur verici. 20 yıl sonra bugün 350 çalışanımızla Türkiye’nin tatilini yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti, marka güvenilirliği, aldığımız sayısız ödül, kazanımlar, yatırımlar ve mutlu işinde tutkulu Tatilsepeti ekibi olarak koca bir gurur tablosu ile 20’nci yılımızı kutlamanın sevinci içindeyiz.”

Çalışanları başrole taşıyan kampanya

Karayal, Paltura ve Gücel’in ardından sözü, Tatilsepeti’nin 20’nci yılında hayata geçirdiği ve Tatilsepeti çalışanlarının rol aldığı kampanyanın detaylarını paylaşmak üzere şirketin pazarlama direktörü Canan Demir devraldı. Demir, “Tatilsepeti’nin en büyük çıkışı yakaladığı sloganı ‘Hepimiz tatil için çalışıyoruz’ içinde ironisi olan esprili, aynı zamanda düşündüren bir slogandı ve büyük başarı yakalamıştı. 20’nci yıl için de bu perspektifte bir kampanya fikri arayışı içindeydik. 20 yılı aşkın süredir milyonlarca kişinin hayallerindeki tatili gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Peki bunu nasıl antatabiliriz derken, ‘20 yıldır tatil yapıyoruz’ kampanya fikri doğdu. 20 yıldır misafirlerimize en zorlu şartlarda bile en iyi hizmeti vermeye çalıştığımız mesajını esprili bir dille anlatmaya çalıştık. Çok güzel, çok olumlu tepkiler aldık. Umarım sizler de beğenirsiniz. Ayrıca belki billboard’larda dikkatinizi çekmiştir 20’nci yıl kampanya çekimlerinde gerçek çalışanlarımız da rol aldı. Ve umuyoruz ki geçmişte işini tutkuyla yapan ekipler olarak aldığımız sayısız değerli ödüle yenilerini de ekleyebileceğiz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.