MediaCat

Pepsi logosunu ve görsel kimliğini yeniledi

Pepsi yeni görsel kimliğini 2024’te tüm dünyada kullanacak.

Pepsi logosunu ve görsel kimliğini yeniledi

Küre şeklindeki logosunda 14 yıl sonra değişikliğe giden Pepsi yeni logosunu ve görsel kimliğini tanıttı.

PepsiCo bünyesindeki tasarım departmanı tarafından tasarlanan yeni logo yeni yazı karakterlerini, elektrik mavisi ve Pepsi Zero Sugar’ı işaret eden daha fazla siyah içeren bir palet barındırıyor. Markaya göre yeni logo Pepsi’nin cesaretini, enerjisini, popüler kültürle bağlantısını ve dijital hedeflerini daha iyi yansıtıyor. Pepsi yazısı da 80’li yılların büyük bölümünde kullanılan logoya benzer şekilde kürenin içine geri dönüyor.

Pepsi’nin geçmişine gönderme yaparken aynı zamanda gelecek dönemini de işaret eden yeni logo ve görsel kimlik, markanın 125’inci yıldönümü vesilesiyle sonbaharda Kuzey Amerika’da, 2024 itibarıyla da tüm dünyada kullanılacak. Yeni tasarım tüm fiziksel ve dijital temas noktalarına yayılacak.

Pepsi’nin popüler kültürün ve insanların hayatlarının bir parçası olmaya devam etmek için 125 yıl boyunca kendini sürekli olarak yeniden keşfeden bir marka olduğunu söyleyen PepsiCo Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Tasarım Sorumlusu Mauro Porcini, “Yeni marka kimliğini gelecek nesilleri marka mirasına bağlayacak şekilde tasarladık ve tarihimizden gelen farklılıkları çağdaş unsurlarla birleştirerek geleceğe yönelik cesur vizyonumuzu ortaya koyduk” dedi.

Pepsi CMO’su Todd Kaplan ise, “Pepsi 125 yıldır popüler kültürün temelini oluşturan ve kategoriyi altüst eden, sürekli gelişen ikonik bir marka. Pepsi için yeni bir dönem başlatmaktan daha fazla heyecan duyamazdık. Bu heyecan verici yeni ve modern görünüm, marka farkını daha büyük ve cesurca ortaya koyacak. İnsanların, sevdikleri şeylerden taviz vermeden zevk almanın yeni yollarını bulmalarına yardımcı olacak. Yeni görsel sistem Pepsi markasının zengin mirasını en iyi şekilde ortaya çıkarırken, giderek dijitalleşen bir dünyada başarıya ulaşmak için dev bir adım atıyor” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.